Tadeusz Rydzyk posiadłość
YouTube Radio Maryja
Joanna Szwalikowska - 23 Listopada 2020

Wiemy, jak mieszka Tadeusz Rydzyk. Jego posiadłość skrywa mroczną tajemnicę

Tadeusz Rydzyk w ostatnim czasie bardzo często aktywnie komentuje otaczającą nas rzeczywistość oraz wyraża swoje zdanie na temat rozmaitych spraw. Jego nazwisko cieszy się niesłabnącą popularnością wśród Polaków, choć niekoniecznie pozytywnym odbiorem. Mediom udało się ustalić, jaką mroczną tajemnicę skrywa posiadłość, w której mieszka.

Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja, jest bardzo kontrowersyjną postacią wśród opinii polskiego społeczeństwa. Wiele osób uznaje go niemalże za wzór świętości, inni natomiast regularnie krytykują jego słowa oraz poczynania. Niedawno dużą kontrowersję wywołała jego wypowiedź, w której obarczał winą za "seksualizowanie dzieci" organizacje lewicowe, jak np. Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaPacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaCzytaj dalej

Jak mieszka Tadeusz Rydzyk? Jego posiadłość skrywa mroczną tajemnicę

Jak na co dzień mieszka znany redemptorysta? To pytanie z pewnością zadaje sobie mnóstwo osób. Czy może on liczyć na luksusy? Czy może wręcz przeciwnie - miejsce,w którym mieszka jest niewiarygodnie skromne? Istnieje pewność co do jednego - posiadłość, którą od lat zamieszkuje Rydzyk, skrywa ogromną tajemnicę.

Toruński redemptorysta mieszka w domu zakonnym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Toruniu. Jest to klasztor ojców redemptorystów położony w zachodniej części miasta. Znajduje się nieopodal Wisły i bardzo blisko kościoła świętego Józefa.

Budynek znajduje się jednak w innej części miasta, niż ta określana miasteczkiem Rydzyka, położonym w pobliżu Portu Drzewnego. Jak się okazuje, został on wzniesiony jeszcze w 1927 roku i został od razu zajęty przez redemptorystów. Wybuch II Wojny Światowej sprawił jednak, że zaszło do wielu zmian.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Niemcy przekształcili klasztor w koszary wojskowe, a zakonnicy zostali uwięzieni. Powojenne losy budynku również nie wyglądały dobrze. Komunistyczne władze naciskały, aby część domu została przekształcona w Technikum Elektroniczne, kilkanaście lat później znajdowało się tam Technikum Samochodowe.

Redemptorystom udało się odzyskać budynek dopiero po tym, jak reżim komunistyczny upadł. Obecnie dom zakonny zamieszkiwany jest przez około 30 osób.

Z reguły w klasztorach nie można spodziewać się wielkich luksusów, o czym zapewniał kilka lat temu sam ojciec Rydzyk. Na wielu przechodniach wrażenie robi jednak liczny monitoring oraz to, jak bardzo jest on pilnowany.

Dzisiaj grzeje:

  1. Księżna Kate i książę William przekazali smutną wiadomość. "Będziemy za nim bardzo tęsknić", pies nie żyje
  2. Dali bezdomnej kobiecie kopertę z pieniędzmi i zaczęli ją śledzić. Finał odebrał im mowę, nigdy się nie spodziewali podobnego zachowania
  3. Młodsza siostra powiedziała Julii, jaką dostała pracę domową z religii. Kobieta wpadła w szał

- Panie premierze, może pan przyjść do mojego pokoju, zobaczyć jak ja mieszkam. W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy - mówił Tadeusz Rydzyk w 2011 roku.

Swoje słowa toruński redemptorysta kierował do ówczesnego premiera, czyli Donalda Tuska. Jak zapewniał, nie topi się w luksusach i żyje zupełnie normalnie. Czy to prawda? Trudno powiedzieć, z pewnością jednak budynek, w którym zamieszkuje duchowny, kryje za sobą bardzo długą historię.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Choroby, z którymi możesz żyć latami i nic o nich nie wiedzieć. Niektóre dają objawy bardzo późno
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Matylda Damięcka przekazała najsmutniejszą wiadomość. Jego serce nie wytrzymało, kondolencje docierają z każdej strony
  4. Niezbędna pomoc, śmiertelna choroba postępuje. Andrzej Duda apeluje w imieniu rodziny mężczyzny
  5. 24-latka z Sosnowca zostawiła na ulicy 3-letniego synka, teraz się tłumaczy. Przerażające słowa, ręce opadają
  6. Kiszone pomidory są fenomenalnym probiotykiem. Mają powalające właściwości
  7. Od pierwszego stycznia spore zmiany. Ministerstwo rolnictwa podzieliło się wskazówkami dla przedsiębiorców
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News