Ale się porobiło. Oczekiwana decyzja papieża Franciszka w sprawie Rydzyka

Ale się porobiło. Oczekiwana decyzja papieża Franciszka w sprawie Rydzyka Źródło: youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk znalazł się na celowniku papieża Franciszka. Zaskakujące doniesienia, głowa kościoła katolickiego dowiedziała się o działalności założyciela Radia Maryja. Wszyscy czekają z zapartym tchem na decyzję.

Tadeusz Rydzyk budzi kontrowersje już nie tylko w Polsce. Podczas niedawnej wizyty zakonnika w Kanadzie, głośno o nim było także w tamtejszych mediach. Wszystko za sprawą Thomasa Lukaszuka, byłego wicepremiera prowincji Alberta. Teraz sprawa dotarła do samego papieża Franciszka.

Tadeusz Rydzyk ma równie wielu przeciwników, co zwolenników

Wszystko zaczęło się od petycji, którą przygotowało jakiś czas temu dwóch Polaków - Adam N. i Witek M. Obaj chcieli, aby Tadeusz Rydzyk zaprzestał wykorzystywania swoich mediów do walki politycznej. W związku z tym przygotowali w tej sprawie petycję, która miała trafić do papieża Franciszka.

O petycji zrobiło się dosyć głośno i kwestią czasu było, aż trafi do polityków PiS i samego zainteresowanego. Zyskała równie dużo zwolenników, co i przeciwników. Była pracowniczka Radia Maryja, a obecnie posłanka PiS, odpowiedziała twórcom petycji, tworząc własną w obronie Tadeusza Rydzyka. Projekt posłanki wsparli znani politycy, tacy jak Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak i Antoni Macierewicz. Adam N. i Witek M. potrzebowali równie silnego nazwiska, które poprze ich projekt.

Tadeusz Rydzyk na celowniku. Grożą mu poważne konsekwencje?

Twórcy petycji szukali kogoś, kto ich poprze. Sami nie mogli ujawnić swoich personaliów ze względu na zagrożenie ze strony prokuratury. Gdy natrafili na polski wywiad z wcześniej wspominanym Thomasem Lukaszukiem, zgłosili się do niego w tej sprawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kanadyjski polityk poparł projekt i zgodził się przekazać go do Watykanu.

- Nuncjusz przysłał mi maila, potwierdzając, że on i Ojciec Święty otrzymali mój list oraz petycję - poinformował Thomas Lukaszuk.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne znalezisko po pożarach w Australii. Przez lata mieszkańcy nie mieli pojęcia
2. Dramat żony Pawła Królikowskiego. Non stop jest przy jego łóżku, sytuacja jest niezwykle trudna

Pozostało więc czekać, aż papież Franciszek przeczyta i rozpatrzy podanie. Możliwe, że w tej sprawie zostanie wszczęte śledztwo, które sprawdzi, czy działalność Tadeusza Rydzyka ma faktycznie polityczny charakter. Nie wiadomo jednak jak może zostać to usankcjonowane przez kościół. Sami twórcy petycji nie zamieścili informacji, w jaki sposób problem ma zostać zażegnany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy
  3. Nigdy wcześniej niewidziane nagranie. Odkopali trumnę Jana Pawła II, porażający widok
  4. Prawdziwy lincz na Magdzie Gessler. Zasłużyła?
  5. Rozstali się w cieniu skandalu. Kinga Rusin wspiera chorego Tomasza Lisa, zdobyła się na niezwykły gest

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News