Ujawnił, jak Rydzyk wyrolował wszystkich Polaków. Przechodzi ludzkie pojęcie

Ujawnił, jak Rydzyk wyrolował wszystkich Polaków. Przechodzi ludzkie pojęcie Źródło: YouTube, Facebook

Tadeusz Rydzyk znalazł niezwykle intratny sposób na milionowy biznes. Jak się jednak okazało, finansowana w dużej części z budżetu państwa inwestycja nie spełnia podstawowych warunków funkcjonowania. Dodatkowo uzyskała jednak środki z Unii Europejskiej.

Tadeusz Rydzyk znany jest powszechnie nie tylko z kontrowersyjnych opinii, ale także niesamowitego zmysłu biznesowego. Świadczy o nim między innymi historia głośnej, toruńskiej geotermii. Głównym problemem inwestycji okazał się fakt, że po wykonaniu odwiertów zauważono, że woda ma jedynie 64°C (po wydobyciu - 61°C). Jest to o prawie 70°C za mało, aby móc używać jej powszechnie w miejskiej sieci. Całą sprawę przedstawił na nagraniu Michał Stasiński. 

Tadeusz Rydzyk i jego złoty interes

Rydzyk i na to znalazł jednak sposób. Wodę będzie bowiem podgrzewała skrajnie nieekologiczna (przy teoretycznie ekologicznej inwestycji) ciepłownia gazowa. Jak podają media, będzie emitowała tyle CO2, co 45 tys. samochodów. Na ten interes obrotny zakonnik miał otrzymać także dofinansowanie z Unii Europejskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co okazuje się najbardziej kontrowersyjne w tej dość absurdalnej sprawie? Przede wszystkim źródła dopływu pieniędzy, które zainwestowano w geotermię. Na same odwierty Rydzykowi przyznano ze środków budżetu państwa 27 mln zł, później dodano do tego 19,5 mln zł na wspomnianą ciepłownię.

Następnie do Torunia spłynęło także ponad 12 mln zł. Te pieniądze miały zostać przeznaczone na położenie rur. Poza tym na samej geotermii Rydzyk zacznie zarabiać także dzięki wpłatom mieszkańców Torunia, którzy rocznie będą w sumie przekazywać mu łącznie nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Kuchenne rewolucje w obliczu tragicznej śmierci, potem następne ciosy. Magda Gessler nie mogła powstrzymać łez
2. Córka Beaty Ścibakówny i Jana Englerta usłyszała diagnozę od lekarzy. 19-latka: „Wykryto u mnie guzki”

Filmik, który szybko zdobył rozgłos

Historia ta została opisana na krótkim nagraniu, udostępnionym w sieci przez posła na Sejm VIII kadencji, Michała Stasińskiego. Polityk wypunktował najbardziej absurdalne aspekty inwestycji, a jego filmik szybko stał się hitem mediów społecznościowych. Możecie go zobaczyć poniżej:

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przewlekłe zapalenie trzustki. Objawy i sposoby leczenia
  2. Wielki pech Kamila Stocha. Był o włos od wygranej w kwalifikacjach
  3. Podstępem poznała sekrety o mamie Madzi. Wszystko ujawniła mediom, trudno wysłuchać do końca
  4. Najpierw Lipko, teraz ona. Nie żyje kolejna legendarna polska gwiazda, trudno powstrzymać łzy
  5. Miał być sukces, a jest wtopa i skandal. Zaraz po premierze filmu o Zenku, podano katastrofalne kulisy
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

Źródła: Facebook / Gazeta Wyborcza / Newsweek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News