Tadeusz Rydzyk w ciężkiej żałobie. Opublikowano oświadczenie, jest załamany

Tadeusz Rydzyk w ciężkiej żałobie. Opublikowano oświadczenie, jest załamany Źródło: IOTR KOWALCZYK East News

Tadeusz Rydzyk przechodzi bardzo trudne chwile, krajowe media obiegły wyjątkowo smutne informacje o śmierci. W sieci opublikowano oficjalne oświadczenie w tej sprawie, słynny duchowny przeżywa głęboką żałobę.

Tadeusz Rydzyk jest załamany, w sieci pojawiło się oświadczenie wydane przez słynnego duchownego, dotyczące śmierci jego bliskiego przyjaciela. Założyciel Radia Maryja odniósł się do wyjątkowo smutnych informacji, które obiegły krajowe media.

Tadeusz Rydzyk przeżywa głęboką żałobę, stracił przyjaciela

Dzisiaj rano Episkopat Polski przekazał smutne informację o śmierci ks. kard. Zenona Grocholewskiego. Duchowny był bliskim współpracownikiem św. Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz papieża Franciszka, a także sprawował urząd byłego prefekta Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Ks. kard. Zenon Grocholewski był również przyjacielem Rodziny Radia Maryja, a informacje o jego śmierci wstrząsnęły założycielem stacji, o. Tadeuszem Rydzykiem.  

– Był prefektem, sekretarzem najwyższego trybunału kościelnego, można by powiedzieć trybunału sprawiedliwości, też sygnatura apostolska. Święcenia biskupie otrzymał w 1983 roku w Rzymie z rąk św. Jana Pawła II. […] Został prefektem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej, urzędu zajmującego się całokształtem katolickiego systemu oświaty i nauki. Był wielkim kanclerzem Uniwersytetu Gregoriańskiego, kardynałem, członkiem kolegium ds. odwołań od wyroków dot. przestępstw zastrzeżonych kongregacji nauki wiary – wspomina o. Tadeusz Rydzyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk wystosował oficjalne oświadczenie w sprawie śmierci ks. kard. Zenona Grocholewskiego

Ks. kard. Zenon Grocholewski w tym roku skończyłby 81 lat. Jego odejście było dla Tadeusza Rydzyka ogromnym ciosem. Zmarły duchowny żywo angażował się w życie Radia Maryja, brał udział w kongresach organizowanych przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, wspierał również budowę Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Była żona Jacka Kurskiego przerwała milczenie. Ujawniła ostre kulisy ich rozwodu

2. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

– Ks. kard. Zenon Grocholewski był przyjacielem wielu ludzi. On był bardzo szanowany. Otrzymał ponad 20 doktoratów honoris causa na różnych uczelniach. Rozmawialiśmy i on mówił, że nie wszystkie doktoraty przyjmuje, nie z wszystkich uczelni. Patrzył, jaka to uczelnia. Chodziło o to, żeby nie uwiarygadniać może niektórych spraw. Taki właśnie był ksiądz kardynał. On się nie kłaniał okolicznościom. Był bardzo prawy. Nie szukał uznania czy jakichś względów. Bardzo jasny, klarowny, rzeczywiście wielki pasterz – przekazał o. Tadeusz Rydzyk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła odpowiedziała na mocny wpis męża. Szybko usunęła swoją wiadomość, ale w internecie nic nie ginie
  2. Bezdomna kobieta poprosiła Zbigniewa Wodeckiego o jedzenie. Nieprawdopodobny gest artysty poruszy każdego
  3. Co się dzieje z Tymoteuszem Szydło? Nagle zapadł się pod ziemię
  4. Nie żyje prawdziwa legenda, druzgocąca strata. Gwiazdy i rodzina w żałobie
  5. Tadeusz Rydzyk w ciężkiej żałobie. Opublikowano oświadczenie, jest załamany
  6. Cezary Żak i Katarzyna Żak rozwodzą się? Jest oficjalne oświadczenie aktora

Źródło: Radio Maryja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News