Tadeusz Rydzyk miłość
Jakub Kaminski/East News
Irmina Jach - 17 Grudnia 2020

Prawdziwa miłość Rydzyka. Sekret wyszedł po wielu latach, wielu Polaków może się zdziwić

Tadeusz Rydzyk jest zakonnikiem od ponad pięciu dekad. Niewiele osób wie, że przed laty toruński redemptorysta był zakochany. Co ciekawe, duchowny nie zapałał miłością do kobiety, a do muzyki.

Tadeusz Rydzyk jest melomanem. Założyciel Radia Maryja chętnie otacza się gwiazdami, uczestniczy w koncertach i słucha piosenek angielskiej formacji Pink Floyd. Co ciekawe, w przeszłości redemptorysta miał nawet własny zespół muzyczny.

Tadeusz Rydzyk miał zespół muzyczny

Poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Jerzy Wenderlich, zdecydował się na zaskakujące wyznanie. W latach 70. grał w zespole big beatowym. Jego menadżerem był Tadeusz Rydzyk, z którym łączyły go przyjacielskie stosunki.

-W latach 70. grałem w zespole big beatowym. Przyszedł do mnie dopiero co wyświęcony ojciec Rydzyk i został moim menadżerem - zwierzył się polityk.

Koncerty, które odbywały się po mszach świętych, cieszyły się ogromną popularnością. W kościołach pojawiały się tłumy. Młody wykonawca, który grał na skrzypcach elektronicznych, cieszył się uwielbieniem wiernych.

Aleksander Kwaśniewski przekazał informacje o śmierci, rodzina w żałobie. Wyjątkowo smutne świętaAleksander Kwaśniewski przekazał informacje o śmierci, rodzina w żałobie. Wyjątkowo smutne świętaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk przyczynił się także do organizacji IV Festiwalu Muzyki Religijnej 'Sacrosong '73'. Nietypowa działalność miała być sposobem na zainteresowanie młodzieży kwestiami wiary. Początkujący zakonnik chciał, by w kościele pojawiało się więcej nastolatków.

Redemptorysta miał być hojnym i zaradnym menadżerem. Płacił członkom zespołu nie tylko za koncerty, ale także za próby. Choć sam nie umiał grać na żadnym instrumencie, wykazywał się doskonałymi zdolnościami organizacyjnymi.

Niestety, dobrze rokująca współpraca dobiegła końca w momencie, w którym Tadeusz Rydzyk zaangażował się w działania polityczne, często wyrażając poparcie dla partii innych niż zaprzyjaźniony Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Dziś redemptorysta ogranicza się głównie do kazań i krytycznych opinii na temat poszczególnych nurtów muzycznych. Szczególną niechęcią darzy wokalistów metalowych. Uważa, że wywierają negatywny wpływ na młodych ludzi.

- Zagrożenia w muzyce działają na wielu płaszczyznach. To nie tylko melodia, którą słyszymy, ale również prezentowana przez muzyków treść przekazu, moda, symbolika, styl życia. Kontakt z antychrześcijańskimi przekonaniami, nawet nieświadomy, może zrujnować życie duchowe i fizyczne każdego człowieka - apelował Tadeusz Rydzyk.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myślenia17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myśleniaCzytaj dalej

Źródło: Fakt/Super Express/Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News