Rydzyk dostał ofertę "nie do odrzucenia". Duchowny wpadnie w szał

Rydzyk dostał ofertę "nie do odrzucenia". Duchowny wpadnie w szał Źródło: flickr/Archidiecezja Krakowska

Tadeusz Rydzyk to najbardziej znany zakonnik w Polsce. Postać niezwykle kontrowersyjna, której poczynania są szeroko komentowane przez opinię publiczną. Tym razem redemptorysta otrzymał nietypową ofertę, która z pewnością mocno go zdenerwuje.

Tadeusz Rydzyk jest postacią bardzo popularną w naszym kraju. Często wzbudza kontrowersje przez swoje decyzje. Zakonnik nie boi się wygłaszać odważnych tez, które często są szeroko komentowane przez media. W ostatnim czasie Rydzyk otrzymał propozycję, która z pewnością wyprowadzi go z równowagi.

Tadeusz Rydzyk nie dojechał na mszę w Bydgoszczy

Radio Maryja obchodziło niedawno 28. urodziny. W Toruniu odbyły się huczne obchody z tego powodu. Cała Arena Toruń została zapełniona, a gośćmi honorowymi byli m.in. Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro czy Anna Sobecka. Gospodarzem i najważniejszą osobą był oczywiście Tadeusz Rydzyk. 

Mniej uroczyście było w niedalekiej Bydgoszczy. W stolicy województwa kujawsko-pomorskiego miała się odbyć jedynie uroczysta msza święta w katedrze św. Marcina i Mikołaja na Starym Rynku. Wśród gości znaleźli się m.in. biskup diecezjalny bydgoski Jan Tyrawa, lider bydgoskiego PiS Tomasz Latos czy Bartosz Kownacki. Obecność potwierdził również sam Tadeusz Rydzyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zakonnik nie pojawił się jednak na mszy świętej. Jego tłumaczenia wywołały duże rozbawienie komentatorów. Redemptorysta wytłumaczył się ze swojej nieobecności w sposób zaskakujący. Stwierdził, że pojawił się w Bydgoszczy, ale nie mógł dojechać do katedry z powodu słabych oznaczeń drogowych. 

Młodzi Demokraci złożyli zaskakującą propozycję Rydzykowi

- Przepraszam, że nie ma mnie, ale powiem, że byłem w Bydgoszczy. Błądziłem. No, nie dojechaliśmy. Kręciliśmy się w kółko, gdzieś tam... Co najgorsze, kochani, to oznakowania nawet nie ma porządnego. Nie wiem, czy Bydgoszczy nie stać na oznakowanie, żeby pokazać drogę do katedry? W ogóle tyle razy byłem w Bydgoszczy i jakoś teraz są jakieś trudności. Nawet ostatnio dojechaliśmy do księdza biskupa, no i nie można dojechać tam w ogóle. Co się to porobiło? Boże mój. U nas w Toruniu to wszystko widać. Nawet żeśmy się policji pytali dzisiaj, tłumaczyli nam. Niestety, już było trudno, jak msza święta zaczyna się i ileś już trwa, żeby wchodzić. To przecież wstyd - wyjaśniał pokrętnie Tadeusz Rydzyk. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje znany aktor. Widzowie kochali go za „Leona Zawodowca” i „Ojca Chrzestnego”
2. W autobusie było 53 osoby, nagle wypadł z trasy. Dramatyczne doniesienia TVP  

Tłumaczenia zakonnika wywołały rozbawienie wśród niektórych polityków opozycji oraz samego prezydenta miasta, który polecił kupić redemptoryście nawigację do jego luksusowego maybacha. W dodatku przedstawiciele młodzieżówki Platformy Obywatelskiej przedstawili Rydzykowi ciekawą propozycję. Młodzi Demokraci zaoferowali, że to oni mogą wozić zakonnika po Bydgoszczy i na pewno nigdzie się nie zgubią. Możemy być pewni, że Tadeusz Rydzyk nie przyjmie tej propozycji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  2. Spłać długi do końca grudnia, inaczej będziesz mieć poważne problemy. ZUS pomoże je z ciebie ściągnąć
  3. Poniżająca kompromitacja świadka na ślubie. Wideo pokazuje jak panna młoda umierała z zażenowania, a goście płaczą ze śmiechu
  4. Trwa pogrzeb nastolatków z Ciborza. Padły druzgocące słowa
  5. Media obiegają informacje o żałosnej mistyfikacji. Sławomir oszukał wszystkich?
    1.  

Źródło: se

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News