Zastępca ministra zdrowia wygadał się u Rydzyka. Bardzo ważny komunikat dla Polaków

Zastępca ministra zdrowia wygadał się u Rydzyka. Bardzo ważny komunikat dla Polaków Źródło: Senat RP Michał Józefaciuk

Tadeusz Rydzyk gościł ostatnio u siebie na wizji zastępce ministra zdrowia, Waldemara Kraskę. W trakcie rozmowy minister nieopacznie wypowiedział się na temat dalszych działań rządu w sprawie koronawirusa, Polacy powinni to wiedzieć.

Tadeusz Rydzyk w swoim Radiu Maryja i Telewizji Trwam, gości osoby związane z religią, ale także polityków. Waldemar Kraska z ministerstwa zdrowia w programie redemptorysty zdradził dalsze plany rządu na walkę z koronawirusem.

Tadeusz Rydzyk miał w telewizji ważnego gościa. Wygadał się o planach ministerstwa zdrowia

Jak wynika z tego, co mówi Waldemar Kraska, można się spodziewać wzrostu liczby zarażonych koronawirusem. Z tego też powodu ministerstwo przygotowuje kolejne rozporządzenia, które będą wchodziły w życie zależnie od eskalacji zjawiska. Można się spodziewać, że niektóre strefy zamieszkania mogą być poddane kwarantannie.

- Przewidujemy, że w Polsce zakażeń koronawirusem będzie zdecydowanie więcej. Wynika to z tego, co widzimy w krajach Europy Zachodniej. My się na to przygotowujemy. Daje to możliwość częściowego ograniczenia ruchów migracyjnych w granicach naszego państwa, odgradzania pewnych stref zamieszkania, ale także to, że personel medyczny może być przesuwany ze szpitali, gdzie jest mało pacjentów do szpitali, w których pacjentów z koronawirusem będzie przybywało - informował Kraska.

Ministerstwo zdrowia planuje wielkie zmiany w szpitalach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podjęto również nowe kroki w celu przekształcenia placówek medycznych. Każde województwo ma mieć jeden szpital, który zajmować się będzie jedynie przypadkami koronawirusa. Co jednak istotne, nie będą tam transportowani wszyscy zarażeni, a jedynie osoby ze szczególnymi przypadkami.

Dzisiaj grzeje: 1. Oficjalnie: 7 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa w Polsce. Nowe miasto na mapie zakażeń
2.
Tata zarażonej koronawirusem dziewczynki złamał kwarantannę. Powód nie mieści się w głowie

- Te szpitale będą wieloprofilowe, czyli może do niego trafić pacjent, który jest zarażony koronawirusem i będzie wymagał zabiegu operacyjnego, ortopedycznego, kobieta w ciąży. Taki szpital będzie mógł takich usług udzielić. Chcemy, by przynajmniej 10 proc. w takich szpitalach było łóżkami OIOM-owymi, czyli wyposażonymi w respiratory. Wiemy bowiem, że u ludzi starszych, obciążonych wieloma chorobami wirus powoduje ostrą niewydolność oddechową - informował Kraska na antenie TV Trwam.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W sieci krąży list znanego wirusologa. Znaleźć można w nim wiele cennych wskazówek, które mogą uchronić nas przed zarażeniem
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  4. Szkoły będą prowadzić lekcje przez internet? Jest decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej
  5. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Super-Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News