Uczelnia Tadeusza Rydzyka przegrała w sądzie. Koniec utajania niewygodnych dokumentów ukrywanych od lat

Uczelnia Tadeusza Rydzyka przegrała w sądzie. Koniec utajania niewygodnych dokumentów ukrywanych od lat Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Tadeusz Rydzyk przegrał sprawę w sądzie, w której bronił swojej uczelni. Organizacja która pozwała uczelnię duchownego, chciała ujawnienia niewygodnych dokumentów.

Tadeusz Rydzyk został pozwany przez organizację Watchdogs Polska, która odkryła na Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej i Medialnej w Toruniu wiele nieprawidłowości związanych z dokumentami na uczelni. Przez 3 lata udało się ukrywać niewygodną dokumentację.

Tadeusz Rydzyk został poproszony o ujawnienie dokumentów

Organizacja Watchdogs Polska wystosowała pozew w 2016 roku. Poproszono o ujawnienie "dokumentacji przebiegu i efektów kontroli oraz wystąpień, stanowisk, wniosków i opinii podmiotów ją przeprowadzających - w odniesieniu do wszystkich kontroli zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, przeprowadzonych w roku 2014 i 2015 w postaci skanów".

Ponadto wystąpiły problemy ze statutem szkoły. Władze uczelni wielokrotnie zmieniały zapisy w nim się znajdujące, a Watchdogs Polska chciałaby ujawnienia dokumentów, które zatwierdzały wprowadzone zmiany.

Uczelnia Tadeusza Rydzyka zignorowała skargę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z początku rektor uczelni kompletnie zignorował prośbę organizacji. Sprawa trafiła do sądu, a władze uczelnie dalej nie kwapiły się do ujawnienia dokumentów. Informował, że wszystko jest opisane na stronie uczelni, a pozostałe dokumenty to informacje poufne i nie ma obowiązku, aby je udostępniać osobom trzecim.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarny piosenkarz choruje na ostrą białaczkę. Trafił do szpitala, wydał łamiące serce oświadczenie
2. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd w wyroku uznał, że dopuszczono się "bezczynności z rażącym naruszeniem praw" oraz nakazał ujawnienie wymaganych przez Watchdogs Polska dokumentów. Ponadto uczelnia Tadeusza Rydzyka musi ponieść koszty procesowe wysokości 100 złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Znany polski aktor wywołał kontrowersje na pogrzebie Staraka. Uwaga! TVN wyemitowała materiał odkrywający prawdę o artyście
  4. Chciał tylko pojechać hulajnogą. Polsat poinformował o okropnej śmierci
  5. Znamy prawdziwy powód, dla którego Beata Tyszkiewicz odeszła z Tańca z Gwiazdami. Niewyobrażalnie smutny

Źródło: Dobre Nastawienie Blog

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News