Rydzyk zabiera głos ws. "tęczowej zarazy". Głośno poparł abp Jędraszewskiego

Rydzyk zabiera głos ws. "tęczowej zarazy". Głośno poparł abp Jędraszewskiego Źródło: YouTube - Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk postanowił wypowiedzieć się na temat słynnych słów arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Polski hierarcha kościelny nazwał homoseksualistów mianem "tęczowej zarazy". Właściciel Radia Maryja poparł duchownego.

Tadeusz Rydzyk znany jest z tego, że regularnie udziela wypowiedzi, które wywołują kontrowersje w społeczeństwie. Pomimo głośnych głosów krytyki, dyrektor Radia Maryja nie zamierza kończyć swojej aktywności medialnej i regularnie wypowiada się na aktualne tematy. Ostatnio duchowny stwierdził, że odniesie się również do skandalicznych słów arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Hierarcha jakiś czas temu postanowił zabrać głos w sprawie marszów równości i licznych manifestacji związanych z promocją związków jednopłciowych. W jego słowach nie można było doszukać się oznak szacunku. Marek Jędraszewski nazwał homoseksualistów "tęczową zarazą", w związku z czym tysiące internautów czuło wielkie oburzenie. Nie każdy jednak dopatruje się tu czegoś złego.

Tadeusz Rydzyk mówi o Marku Jędraszewskim

Słowa jednego z najważniejszych kapłanów w naszym kraju doprowadziły do wielkiego skandalu, a kolejne osoby domagały się oficjalnych przeprosin.

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - stwierdził kilkanaście dni temu arcybiskup Marek Jędraszewski. 

Wygląda jednak na to, że nie doczekamy żadnych słów wyrażających żal w związku z niefortunną wypowiedzią. Arcybiskup Marek Jędraszewski nie tylko nie został skrytykowany przez wyższych od siebie rangą duchownych, ale część z nich zdecydowała się na głośne udzielenie mu poparcia. 

Tadeusz Rydzyk podziela kontrowersyjne poglądy

Swoim zdaniem na ten temat podzielił się również Tadeusz Rydzyk.

- Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski powiedział tak, jak kardynał Wyszyński kiedyś powiedział komunistom: "non possumus" - nie możemy dalej tak. A teraz co jest? Wyśmianie, ten hejt wszędzie, napuścić jednych na drugich Polaków. Dzisiaj widzi arcybiskup i mówi "czerwona zaraza", a teraz jest inna z tego samego źródła marksizmu - "tęczowa zaraza" - stwierdził Tadeusz Rydzyk.

Dzisiaj grzeje: 1. 19,5% Polaków uważa, że problem lotów Marka Kuchcińskiego został już w pełni rozwiązany
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jak zrobili? Obwożą tych ludzi po całej Polsce, mają na to pieniądze, żeby siać propagandę, żeby niszczyć dzieci, młodzież, żeby zawracać głowę Polakom - zakończył Rydzyk, dając jasno do zrozumienia, że zdecydowanie popiera wypowiedź Jędraszewskiego. W internecie pojawiło się sporo komentarzy ze strony osób, które twierdzą, że taka postawa redemptorysty nie może w żaden sposób dziwić.

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Posunął się do strasznej rzeczy, żeby naciągać kobiety na pieniądze. Nie miały szans z jego oszustwami
  4. Dzieci konały w płomieniach, najmłodsze miało 8 miesięcy. Koszmarne wiadomości z zagranicy obiegły media
  5. W biały dzień skatował i brutalnie zgwałcił 8-latkę. Dzień wcześniej sąd zwolnił go do domu
  6. Finalistka "Tańca z gwiazdami" trafiła do szpitala. "To najgłupszy wypadek w moim życiu"

źrodło: WP

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu