Bliski przyjaciel i współpracownik Rydzyka ujawnił o nim całą prawdę. Do tej pory milczano o jego słowach

Bliski przyjaciel i współpracownik Rydzyka ujawnił o nim całą prawdę. Do tej pory milczano o jego słowach Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska

Ojciec Tadeusz Rydzyk to postać, która wzbudza wiele emocji. Duchowny niejednokrotnie pozwalał sobie na kontrowersyjne wypowiedzi w sprawie aktualnych tematów. Znany redemptorysta oraz dyrektor radia Maryja i Telewizji Trwam niejednokrotnie wywoływał oburzenie.

Ojciec Tadeusz Rydzyk z reguły jasno wyraża swoje poglądy. Wiele osób uważa, że słowa, które wypowiada, są krzywdzące i szkodliwe społecznie. Jedna z jego ostatnich przemów wzbudziła ogromne poruszenie, ponieważ duchowny pozwolił sobie między innymi na żarty z branży pogrzebowej.

Bliski współpracownik ojca Tadeusza Rydzyka zdradził o nim całą prawdę

Jeden z bliskich współpracowników ojca Tadeusza Rydzyka zdradził całą prawdę o nim w filmie pt. „Imperium ojca Rydzyka”. Duchowny z warszawskiej prowincji ojców redemptorystów wyznał, że zdecydował się wystąpić przed kamerą ze względu na własne poczucie moralności. Nie mógł dłużej milczeć, musiał opowiedzieć o tym, co wie na temat dyrektora Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Film dokumentalny o kontrowersyjnym ojcu Tadeuszu Rydzyku wzbudził wiele emocji.  Wywołał niesamowicie duży odzew zarówno wśród środowisk kościelnych, jak i politycznych. Z filmu możemy się dowiedzieć o tajemniczym biznesie Rydzyka. Duchowny wysyłał do Polski samochody z Niemiec, pozyskiwał podpisy od sióstr zakonnych, co powodowało brak opłaty celnej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jak dowiadujemy się z filmu, w Toruniu mieszka osoba, która zajmowała się handlem wspomnianymi samochodami, niestety odmówiła ona komentarza w sprawie. Nagranie ukazuje wiele faktów z życia duchownego, które nie stawiają go w dobrym świetle. Po publikacji filmu toruńscy redemptoryści twierdzili, że ich głosy zostały rzekomo podstępnie nagrane i wyemitowane bez ich zgody.

W sprawie filmu wypowiedział się również ksiądz Adam Boniecki, który uznał go za donos, co według niego jest argumentem, by nie został publicznie emitowany. Pojawiły się również głosy pochwały, między innymi ze strony Rady Etyki Mediów. Juliusz Braun, jej przewodniczący, uznał materiał za potrzebny głos dla zjawiska ważnego społecznie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy już zagłosowali. Uwagę wszystkich skupił jeden szczegół, nie mogli oderwać oczu

2.Niepokojące wieści z Chin. Pojawił się nowy wirus, są już pierwsze ofiary

Braun podkreślił także, że niestety film przedstawiał spór  jedynie z jednej strony  choć autor zadbał o możliwość wypowiedzi członków Radia Maryja. Cały film ujawnia wiele więcej informacji na temat księdza, jest on dostępny do obejrzenia na platformie YouTube. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kamil Stoch zdradził kibicom swoje plany. Wraz z żoną planuje coś wspaniałego, wszystko wyszło na zdjęciu (FOTO)
  2. Wow, co za stylizacja. Magda Gessler zachwyciła w lokalu wyborczym, uwagę zwraca 1 szczegół
  3. KGP już teraz przekazała porażające informacje dot. wyborów. Liczby mówią same za siebie
  4. Skandal podczas konferencji PKW na żywo. Przewodniczący zakpił na oczach milionów Polaków
  5. Zajrzeli do otwartego grobu i pobledli. Widok przeszedł ich najśmielsze oczekiwania
  6. Jarosław Kaczyński poszedł oddać głos. Nagle doszło do incydentu, obok niego stanął mężczyzna

Źródło: YouTube, Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News