Rydzyk dostał 8 milionów złotych od państwa. Teraz zmienia plan

Rydzyk dostał 8 milionów złotych od państwa. Teraz zmienia plan Źródło: Screen / YouTube/ Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk rozbudowuje swoje imperium. W Toruniu powstanie kompleks, którego częścią będzie specjalny patriotyczny park. Zakonnik dostał już od państwa pomoc finansową na budowę obiektu, ale okazuje się, że nagle zmienił pierwotny plan.

Tadeusz Rydzyk pracuje nad budową w Toruniu kompleksu obiektów, którego głównym elementem ma być specjalny patriotyczny Park Pamięci Narodowej. W wizji redemptorysty miał on upamiętniać Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej oraz przypominać o rzezi wołyńskiej. Do budowy parku dołożyło się państwo w milionowych dotacjach. Teraz okazuje się, że Rydzyk delikatnie zmienił koncepcję.

Tadeusz Rydzyk buduje Park Pamięci Narodowej. Ważnym elementem - rzeź wołyńska

Budżet państwa wsparł projekt Parku kwotą 8 milionów złotych. Według portalu Oko.press premier Mateusz Morawiecki przekazał na ten cel 5 mln złotych, Onet informował później, że dołożono kolejne 3 mln. Te pieniądze mają zostać przekazane na chlubny cel - prócz bohaterskich Polaków, nowa koncepcja ojca Rydzyka zakłada upamiętnienie Ukraińców, którzy ratowali polskich sąsiadów podczas koszmaru rzezi wołyńskiej.

- Tam będą nazwiska tych, którzy pomagali ratować Żydów w czasie Holokaustu. Z drugiej strony będą natomiast nazwiska Ukraińców, którzy zginęli ratując Polaków, bo tacy też byli. Nie wszyscy byli źli. Byli też bohaterowie, którzy oddali życie, którzy zachowali się jak trzeba - opisywał swoją wizję na antenie Telewizji Trwam Tadeusz Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk zmienia koncepcję. Nowy pomysł brzmi lepiej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ta zmiana planu jest godna pochwały i trochę zaskakuje - jeszcze niedawno pomysł na upamiętnienie rzezi wołyńskiej był zupełnie inny. Według pierwszej koncepcji w parku stanąć miał pomnik potępiający Ukraińców zabijających Polaków. Projekt rzeźby był nawet gotowy. Sam jego opis brzmi przerażająco.

Pomnik miał przedstawiać 14-metrowego Orła Białego z wyciętym na piersi krzyżem. W jego wnętrzu znaleźć się miało przedstawienie dziecka nabitego na trójząb. U podnóża zaplanowano ukazać przerażoną rodzinę w płomieniach. Dodatkowym elementem miał być płot, na którego sztachety nabito dziecięce głowy. Autorem projektu jest Andrzej Pityński. Jego wizja nie spotkała się jednak ze entuzjazmem ani mieszkańców, ani władz miasta. Sprzeciwiali się też Ukraińcy - deputowani Rady Najwyższej Ukrainy napisali, że potraktują ów projekt jako "prowokację polityczną".

Dzisiaj grzeje: 1. Prowadzący "Familiady" zadał młodej dziewczynie proste pytanie. Nie mógł uwierzyć uszom, gdy usłyszał odpowiedź

2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

Na szczęście ojciec Rydzyk zrezygnował z kontrowersyjnego pomysłu. Można przynajmniej odetchnąć, że publiczne pieniądze nie zostaną wydane na prowokację wobec innego narodu, a godne upamiętnienie.

  1. Przerażony kot jechał na dachu rozpędzonego samochodu. Drżał z przerażenia i cudem uszedł z życiem [WIDEO]
  2. Panna młoda ukroiła tort weselny i zobaczyła coś PRZERAŻAJĄCEGO. Musiała interweniować policja
  3. Syn zarobił pierwsze pieniądze i obrzydliwie potraktował matkę. Jej ripostę zapamięta do końca życia
  4. Zamachowiec, który strzelał do Jana Pawła II wskazał miejsce. Chodzi o zaginioną w Watykanie 15-latkę
  5. Miał swoje niewolnice, wykorzystywał nawet 14-letnie dziewczyny. Nie żyje jeden z najbogatszych ludzi świata

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu