Słowa Rydzyka o grzechu odbiły się już echem w całej Polsce. Teraz to dopiero dolał oliwy do ognia

Słowa Rydzyka o grzechu odbiły się już echem w całej Polsce. Teraz to dopiero dolał oliwy do ognia Źródło: Screen/Youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk w trakcie swojej działalności wypowiedział bardzo wiele kontrowersyjnych zdań. Teraz jednak naprawdę przesadził i dolał oliwy do ognia.

Tadeusz Rydzyk to nie tylko charyzmatyczny lider pewnej frakcji Kościoła katolickiego w Polsce, ale również doskonały biznesmen, który w elokwentny sposób potrafi przekonać słuchaczy do swoich racji. Jego ostatnia wypowiedź dotycząca grzechu z pewnością rozzłości część społeczeństwa. 

Tadeusz Rydzyk o grzechu zaniedbania 

Tadeusz Rydzyk buduje swoje imperium. Poza Radiem Maryja i Telewizją Trwam duchowny pracuje nad stworzeniem własnego miasteczka w Toruniu. Wiele osób zarzuca mu, że jego inwestycje finansuje skarb państwa. Redemptorysta ma na to gotową ripostę. 

Na wszelkie kontrowersje odpowiada niczym wielki mówca, który w racjonalny sposób usiłuje przekonać wszystkich do swoich racji. Jeżeli chodzi o pieniądze, bardzo często odwołuje się do grzechu zaniedbania. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

"To co robimy, robimy dla Polski" 

Tadeusz Rydzyk od lat znany jest z tego, że potrafi przekonać do swoich tez bardzo wiele osób. W trakcie swojej posługi kapłańskiej zdołał zbudować imperium finansowe, ale również silną wspólnotę, która zawsze stoi za nim murem. 

Nowa inwestycja duchownego obejmuje Park Pamięci Narodowej, który ma upamiętniać Polaków ratujących Żydów i Ukraińców ratujących Polaków w trakcie rzezi na Wołyniu. Ponadto do 2021 r. ma być gotowe Muzeum "Pamięć i Tożsamość" z ekspozycją dotyczącą historii chrześcijaństwa w Polsce. Dodatkowo imperium ma również poszerzyć się o ciepłownię, która już za rok ma dostarczać ciepło dla części mieszkańców Torunia. Tadeusz Rydzyk przeznaczył na te cele zawrotną kwotę 161 mln zł, które otrzymał od państwa. 

Wszystko to tłumaczy natomiast w wyjątkowo kontrowersyjny sposób, który wielu Polakom może nie przypaść do gustu. 

- Wolno takie rzeczy robić. Jeśli można robić i mamy takie możliwości, a nie robilibyśmy, to jest grzech zaniedbania. Ministerstwo to buduje, my swój wkład włożyliśmy bardzo duży, biegli to ocenili. To co robimy, robimy dla Polski, a nie dla siebie. Służymy w radiu już 28 lat. Służymy Panu Bogu i Polsce - w płomienny sposób odpowiada na zarzuty Rydzyk. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany bohater "M jak Miłość". Fani są zrozpaczeni
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Jego słowa przez wielu z pewnością zostaną odebrane jako kolejny, bezczelny wybryk bezkarnego księdza. Trudno przyjąć argumentację, że zbiera on pieniądze tylko dlatego, że grzechem byłoby zmarnowanie takiej okazji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. PiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługo
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Jan Szyszko. Znamy nieoficjalną przyczynę śmiercigóły
  3. Tomek poszedł na grzyby, nagle poczuł dziwny zapach. Okazało się, że natrafił na "palce diabła", a o jego znalezisku zrobiło się głośno w całym kraju
  4. Katarzyna Dowbor pokazała najnowsze zdjęcie swojej córki. Jej uroda powala
  5. Gwiazda hitowego show TVN błaga o pilną pomoc. Rodzinny koszmar, potrzebna jest pomoc i modlitwa

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News