Tadeusz Rydzyk
Wikimedia Commons CC2.0 Piotr Drabik
Konrad Karpiuk - 9 Maja 2020

Nie dowierzali w słowa, które wypowiedział Rydzyk o mszach świętych. Niestety, nikt się nie przesłyszał

Tadeusz Rydzyk od zawsze był postacią kontrowersyjną, a jego wypowiedzi odbijały się szerokim echem w mediach. Jednak jego ostatnie słowa wzbudziły poważny niepokój u Polaków i obserwatorów życia publicznego. Tym razem ojciec dyrektor skomentował sprawę dotyczącą ograniczeń rządowych związanych z epidemią koronawirusa. Wielu nie dowierzało w to, co powiedział.

Tadeusz Rydzyk jako dyrektor Radia Maryja nigdy nie ukrywał swojego zainteresowania polityką. Wielokrotnie komentował działania rządu i opozycji, sam jest zwolennikiem dużej roli kościoła w państwie. Jednak jego ostatnia wypowiedź wzbudziła jeszcze większe oburzenie niż do tej pory, tym razem chodziło o epidemię.

Księżna DianaJasnowidzka twierdzi, że rozmawia z księżną Dianą. Przekazała dramatyczny apel w sprawie Harry'egoCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk z kolejną kontrowersyjną wypowiedzią

- Nie dajmy się i wracajmy jak najszybciej do kościołów [...] To jest wyziębianie religijności. Zrobili wprost panikę, ludzie się przestraszyli. Mówili: nie wchodźcie do kościoła, tylko pięć osób. […] Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas chrześcijan, katolików jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne. Widzę różne niebezpieczeństwa - mówił Tadeusz Rydzyk.

Ponadto podkreślał, że msze transmitowane w telewizji, czy w internecie, nigdy nie zastąpią fizycznego uczestnictwa w nabożeństwu w kościele. Jak sam stwierdził, msze zdalne powinny wzmocnić religijność wiernych, którzy po otwarciu ograniczeń, mieliby masowo ruszyć do kościołów, z tęsknoty za tradycyjną świątynią

Ojciec dyrektor krytykuje rządowe ograniczenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Włosy8 poważnych błędów, które popełnia większość kobiet. Unikaj ich, by mieć piękne i zdrowe włosyCzytaj dalej

- Obyśmy się w Polsce nie dali. Dla mnie było to nie do przyjęcia, dla mojej wiary, że kościoły zamykali, a sklepów nie zamykali. […] Musimy sobie przemyśleć i zobaczyć, gdzie daliśmy się - za przeproszeniem - puścić w taki kanał zła - mówił ojciec dyrektor.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd wprowadzi kolejne zmiany? Minister zdradza ważne szczegóły
2. Mama Kacperka udzieliła wywiadu. Ze szczegółami opowiedziała o zaginięciu ukochanego synka

Duchowny skrytykował także zasadę jednej osoby na 15 metrach kwadratowych świątyni. Największą kontrowersję wzbudziło wśród wiernych stwierdzenie, że "zdrowie ducha" jest ważniejsze od zdrowia fizycznego. Jego wypowiedź szybko obiegła media i wywołała niemałą burzę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski przestraszony swoją wizją na rok 2020. "Sytuacja jest bardzo poważna"
  2. Wielki talent będzie reprezentował Polskę. Już nauczył się naszego hymnu
  3. Oczarowała widzów "Mam Talent" mając 9 lat. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda
  4. Nadchodzą duże zmiany w handlu. Zła wiadomość dla najstarszych klientów
  5. Po latach odkrył kto jest jego ojcem. Gdy poznał prawdę, mroczny sekret wyszedł na jaw, ma 60 rodzeństwa
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

ŻonaUjawnili największy sekret żony Szumowskiego. Chcieli przemilczeć całą sytuacjęCzytaj dalej

Źródło: wPolityce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News