Tadeusz Rydzyk urodziny radia
youtube/ Radio Maryja
Aneta Wasilewska - 8 Grudnia 2019

Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie. Obraził nawet najbardziej zagorzałych katolików

Tadeusz Rydzyk z okazji urodzin Radia Maryja wygłosił przemówienie, które na długo zostanie w naszej pamięci. Duchowny przeszedł samego siebie, obrażając nawet najbardziej zagorzałych katolików.

Tadeusz Rydzyk podczas obchodów 28. urodzin Radia Maryja wszedł na scenę, by powitać zebrane na sali osoby. Chociaż duchowny zawarł w swoim przemówieniu ciepłe słowa dla tych, którzy przyczynili się do rozwoju katolickiej radiostacji, to nie omieszkał zmieszać z błotem nieprzychylnych mu osób.

Maryla Rodowicz, wyznanie córkiNiebywałe wyznanie córki Maryli Rodowicz w dniu urodzin jej mamy. "Ukrywam się z tym, czyją jestem córką"Czytaj dalej

"Tacy katolicy.. KATOLEWICA!" - powiedział Tadeusz Rydzyk

Niedawno ukazała się książka prof. Janusza Kaweckiego, który zasiadał w radzie programowej i radzie naukowej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Profesor przez wiele lat był związany z TV Trwam, co sprawia, że jest dobrze znany zarówno wśród widzów telewizji, jak i słuchaczy Radia Maryja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

#1Ścinają z nóg! Zdjęcia 22-letniej córki Małysza trafiły do sieciCzytaj dalej

"Prawda o imperium ojca Rydzyka" ma zdradzać wszelkie fakty dotyczące budowania potęgi, jaką stało się imperium Tadeusza Rydzyka. W związku z jej publikacją, słynny redemptorysta zdradził swoje zdanie na jej temat.

Tadeusz Rydzyk wypowiedziała się o książce Kaweckiego

- Nie wiem czy pamiętacie kochani, mamy tę książkę, panie profesorze dzięki za napisanie, Imperium... Prawda o imperium ojca Rydzyka. Jakiego tam Rydzyka, nasze imperium... Nie zawłaszczajmy czegoś co wszyscy wypracowali - zwrócił się do publiczności na sali.

Tadeusz Rydzyk zebrał gromkie brawa od zebranych na sali gości. Z uśmiechem od ucha do ucha kontynuował swoje przemówienie.

- Tam jest... w jednym miejscu, bo kilkanaście stron przeczytałem... zobaczyłem, że przyszedłem do Krajowej Rady z figurą matki bożej fatimskiej, otóż nie... Z fatimską poszedłem do telewizji, a tu z obrazem matki bożej częstochowskiej, z którym się nie rozstawał kard. Wyszyński. Tylko tyle powiem, że w Krajowej Radzie byli katolicy. Tacy katolicy... Radia nie chcieli dać. Ehhh, katolewica. Raz po raz na kościele wypływają. Pamiętam jak mówiłem: Nie chcecie dać? To powiedzcie to jej - powiedział Tadeusz Rydzyk.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziadek znalazł w lesie 130-letni nagrobek. Gdy przeczytał napis, prawie zemdlał
2. Nie żyją przynajmniej 43 osoby, bilans ofiar cały czas rośnie. Światowe media od rana obiegły ponure informacje o zagranicznej tragedii

Całe przemówienie z uroczystych obchodów urodzin Radia Maryja można znaleźć w sieci. Na nagraniu widać, jak publiczność zgromadzona na ceremonii cieszy się z ostrych słów Tadeusza Rydzyka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczy dodać do prania proszek do pieczenia. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania
  2. Prostsze niż placki ziemniaczane i o wiele pyszniejsze, wręcz obłędne. Receptura góralska jest cudowna
  3. Bierzesz ślub w przyszłym roku? Ksiądz będzie mógł cię wypytać o najbardziej intymne rzeczy, które powinny zostać tylko w małżeńskiej sypialni
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Sieć w cieniu konkurencji. Biedronce rośnie trudny przeciwnik, z którym będzie mieć problemy

Psy są najcudowniejsze na świeciePies nie odstępował na krok właściciela chorego na nowotwór. Dokładnie po 10 latach wydarzyła się największa tragediaCzytaj dalej

źródło: superexpress

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News