Tadeusz Rydzyk dzwoni do USA.
Wikipedia Commons/Piotr Drabik
Mateusz Nieścierowicz - 8 Lipca 2019

Rydzyk chwycił za telefon i zadzwonił do USA. Ogromne zamieszanie i wstyd na cały świat

Tadeusz Rydzyk to postać niezwykle kontrowersyjna - szczególnie po ostatnim telefonie, jaki ojciec redemptorysta wykonał do Stanów Zjednoczonych. Przy okazji swojego "wykładu teologicznego" postanowił poprosić o coś, co wyraźnie zażenowało wielu. Głośno mówi się o zamieszaniu i potwornym wstydzie dla Polski.

Tadeusz Rydzyk zadzwonił do Stanów Zjednoczonych, a następnie, w trakcie rozmowy na żywo transmitowanej w mediach należących do redemptorysty, powiedział dzielące społeczeństwo kontrowersyjne słowa. "To wstyd na cały świat" - brzmią komentarze wzburzonych użytkowników sieci.

TVN103-latka właśnie wyszła za mąż. TVN zdradził szczegóły, które zwalają z nógCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk zadzwonił do USA

Lato to czas pielgrzymek, a biura podróży organizują takie wyjazdy także poza granice naszego kraju. Jedna z takich podróży miała miejsca w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Doylestown (stan Pensylwania).

Jednym z punktów pielgrzymki miała być rozmowa i przy okazji wysłuchanie kazania o. Rydzyka, który wygłosił przepełnioną teologicznymi metaforami mowę. Jak stwierdził o. Rydzyk w ostatnim czasie ideologia marksistowska jest jeszcze bardziej widoczna, niż miało to miejsce wcześniej. Według niego to dzisiaj jeden z większych wrogów chrześcijaństwa.

- Widzimy, co idzie na świat. Ta bezbożna ideologia przeciwko Panu Bogu. Ten marksizm, który ma inne oblicze. On idzie bardzo mocno, również w Ameryce. To idzie często w takich aksamitnych opakowaniach, ale przemienia mentalność i umysły ludzkie, serce człowieka - opowiadał redemptorysta, którego pielgrzymi słuchali z zaciekawieniem.

Największe zaskoczenie było dopiero przed wiernymi - o tym żenującym zakończeniu przemówienia będzie mówiło się jeszcze bardzo długo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ryszard Kotys, Świat według KiepskichŚwiat według Kiepskich: Serialowy Paździoch przechodzi okropne katusze! Strach go niszczyCzytaj dalej

Żenujące zakończenie przemówienia

W pewnym momencie o. Rydzyk przeszedł jednak do kolejnej części swojego przemówienia. Jak zwykle nie mógł oprzeć się, aby nie skorzystać z okazji i nie wspomnieć kilku słów o swoim "dziecku", czyli o Radiu Maryja i Telewizji Trwam, do których wspierania gorąco zachęcał.

- Robić wszystko, żeby Polacy dowiedzieli się o Radiu Maryja. Aby zachęcić ich do słuchania naszej rozgłośni i oglądania Telewizji Trwam, bo to są media ewangelizacyjne - powiedział.

To nie spodobało się wielu obserwatorom, którzy nie kryli swojego zażenowania. Według internautów Tadeusz Rydzyk mógł sobie darować takie zakończenie wystąpienia i przyniósł tymi słowami wstyd Polsce - tak bezczelnie reklamując swoją rozgłośnię poza granicami naszego kraju. W sieci pojawiło się wiele krytycznych komentarzy, internauci bowiem są zdania, że takie sprawy można załatwić zupełnie inaczej, a nie podczas oficjalnego przemówienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora oddała ojca do przytułku. Jej życie było pasmem nieszczęść, zmarła w samotności. Zapomniana przez świat
  2. Wypłynęło intymne zdjęcie Agaty Dudy i Prezydenta! Namiętnie się na nim całują, ludzie są w szoku
  3. Tyle bez ściemy zarabiają pracownicy Biedronki i Lidla. Pospadacie z krzeseł
  4. Gwiazdor „Tańca z Gwiazdami” zostawił żonę z dzieckiem. Porażające doniesienia, jak on tak mógł?!
  5. Tragiczne wakacje bohaterki "Barw szczęścia". Zarażenie śmiertelną chorobą i problem z powrotem do Polski
  6. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem

Świat według KiepskichŻycie Ferdka z "Kiepskich" to istny koszmar! Aktor boryka się z palącymi problemamiCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News