Tadeusz Rydzyk - zbiórka pieniędzy
MARCIN GADOMSKI/East News
Aneta Wasilewska - 8 Maja 2020

Tadeusz Rydzyk ruszył z kolejną zbiórką pieniędzy. Cel zwala z nóg, wielu Polaków zaślepi wściekłość

Tadeusz Rydzyk za pośrednictwem Telewizji Trwam i Radia Maryja nawołuje swoich słuchaczy do wzięcia udziału w zbiórce pieniędzy, która właśnie ruszyła. Polacy przecierają oczy ze zdumienia, kiedy się dowiadują, jaki jest cel zbiórki. Kolejnym zaskoczeniem jest suma, jaka ma zostać na ten cel przeznaczona. Szczególnie teraz, gdy Polska walczy z pandemią koronawirusa.

Tadeusz Rydzyk nie po raz pierwszy zwraca się do Polaków z prośbą o dofinansowanie. Pieniądze tym razem mają w całości zostać w Toruniu, gdzie przewidziana jest budowa ogromnego kompleksu. Wiadomo ile pieniędzy potrzeba, by zrealizować ten cel. Polacy nie mogą uwierzyć, co ma powstać w Toruniu.

AdopcjaPodczas spaceru z psem zauważył, że są śledzeni. Gdy prawda wyszła na jaw, musiał zareagowaćCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk rozpoczyna zbiórkę

Tadeusz Rydzyk poprosił Polaków, by wzięli udział w zbiórce pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na budowę Muzeum„Pamięć i Tożsamość”. Muzeum budowane jest w toruńskim Porcie Drzewnym. Niedaleko znajduje się uczelnia redemptorystów i ogromny kościół zakonników.

Muzeum „Pamięć i Tożsamość” będzie opowiadać o Polakach, którzy przyczynili się do tego, że Polska trwa w wierze katolickiej. Tadeusz Rydzyk zachęcając do zbiórki, przekazał, że w muzeum upamiętnieni zostaną ci, którzy walczyli o koncesje dla Radia Maryja i Telewizji Trwam.

- Rusza zbiórka świadectw osób, które budowały Solidarność, kościoły i wspólnoty parafialne w PRL-u, a także współtworzących Rodzinę Radia Maryja. Toruńska placówka będzie prezentowała historię Polski od chrześcijańskich jej początków po współczesność. W ramach prezentacji najnowszej historii przedstawione zostaną informacje m.in. o osobach tworzących radiową rodzinę - widnieje wiadomość na stronie Radia Maryja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

InformacjeDramatyczne informacje ws. Kacperka, nikt o nich nie mówi. Ujawniono bardzo przykre szczegółyCzytaj dalej

Ile pieniędzy potrzebuje Tadeusz Rydzyk, by wybudować muzeum?

Nie tylko cel zbiórki może powalać na kolana, ale i suma, która ma zostać przeznaczona na budowę muzeum. Okazuje się, że na przedsięwzięcie ma potrzeba aż 117 milionów złotych. Początkowo pojawiła się informacja, że budowa będzie w całości sfinansowana przez słuchaczy Radia Maryja i Telewizji Trwa.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszyscy do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, ciało ich syna wyłowiono z rzeki

2. Łukasz Szumowski o otwarciu salonów fryzjerskich. Zdradził swoje obawy, ostrzega Polaków

Pieniądze przeznaczyć miała także Fundacja Lux Veritas, jednak, jak wiadomo, to państwo w głównej mierze, będzie odpowiedzialne za sfinansowanie muzeum. Tylko w zeszłym roku wydano aż 8 milionów z rezerwy budżetowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 11-latka z domu zastępczego jest w ciąży. Zaskakujące, kto okazał się być ojcem
  2. Czołowa polska siatkarka zrzuciła ubrania. Pikantne zdjęcie rozpala wyobraźnię fanów (FOTO)
  3. Porzucony owczarek niemiecki zobaczył w schronisku swoich właścicieli. Myślał, że przyszli po niego, prawda wyciska łzy z oczu
  4. Na obrazku chowa się kot, ale mało kto potrafi go odnaleźć. Większość poddaje się po kilku minutach
  5. Pilny komunikat aż 6 banków. W weekend Polacy mogą mieć duże problemy z dostępem do pieniędzy
  6. Niebywały wysyp grzybów w maju. Uważaj, żeby nie natknąć się na "palce diabła"

Szczeniaki tajemnicza skrzyniaW nocy ktoś podrzucił pod ich drzwi tajemniczą skrzynkę. Otworzyli ją i pobledliCzytaj dalej

źródło: wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News