Rydzyk atakuje PiS. Zarzuca rządowi, że daje mu za mało pieniędzy

Rydzyk atakuje PiS. Zarzuca rządowi, że daje mu za mało pieniędzy Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe Follow

Tadeusz Rydzyk był jednym z występujących w trakcie konferencji naukowej. W trakcie przemówienia grzmiał w stronę władz rządzących. Zarzucił im, że dają mu za mało pieniędzy.

Tadeusz Rydzyk oraz PiS to według wielu wyborców nierozłączna para. Redemptoryście zarzuca się korzystanie z dotacji państwowych, natomiast partii rządzącej inwestowanie ogromnych sum z publicznych pieniędzy na przedsięwzięcia ojca dyrektora. Dlatego też niemałym zaskoczeniem może być ostatnia wypowiedź duchownego na konferencji naukowej.

Tadeusz Rydzyk na konferencji naukowej

Konferencja odbywała się na uczelni Tadeusza Rydzyka w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zakonnika zaproszono jako jednego z prelegentów. Ku zaskoczeniu wszystkich, ojciec dyrektor nie tylko krytykował partię rządzącą, ale także rzucał ciętymi dowcipami. Najbardziej niespodziewanym fragmentem było jednak narzekanie na Prawo i Sprawiedliwość.

- Co do studiów ekonomicznych, to powiem, że komisja akredytacyjna, która jest, jaka jest - trzeba jeszcze dużo w Polsce zmienić - jak ona nam dokucza. Nie wiem, czy wiecie, że tak pracowali, że nam dali 25 września dopiero zgodę na pielęgniarstwo, jak już kandydaci poszli gdzieś indziej - mówił w trakcie konferencji.

Tadeusz Rydzyk otwarcie krytykuje PiS

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na tym narzekanie duchownego jednak się nie zakończyło. 

- Kiedy uczelnia wystąpiła o ekonomię, to powiedzieli "a po co wam to". To im odpowiadam, że nawet pan Jezus interesował się pieniędzmi. Pamiętacie ten opis, jak powiedział do ucznia: "idź tam, złowisz rybę i otworzysz jej pyszczek". I co miała? Pieniądz. I powiedział: "co cesarskiego oddajcie cesarzowi, a co boskiego Bogu". Trzeba wiedzieć, co cesarzowi oddać i trzeba się znać na funduszach. Oni nawet już się nie rumienią, jak robią rzeczy złe, bo oni są czerwoni [...] Mamy swoje prawa w ojczyźnie i trzeba się pchać. Kulturalnie, ale się pchać, i żądać swoich praw - grzmiał z mównicy Tadeusz Rydzyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Wreszcie! Dowiedzieliśmy się jak wygląda córka Marty Kaczyńskiej, ale zdjęcie może zaraz zniknąć z internetu

Wygląda na to, że Tadeusz Rydzyk miał kłopoty z uzyskaniem finansowania na swoją uczelnię, przez co stracił grupę kandydatów na studia. Nie spodobało mu się to na tyle, że otwarcie krytykował PiS, co jest zaskakujące w świetle doniesień, według których partia rządząca niejednokrotnie już finansowała różne pomysły ojca Rydzyka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polki nie dostaną wyższych emerytur. Nawet 2500 zł podwyżki do kosza
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

Źródło: Natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News