Właśnie ujawniono nadawcę przelewu na prawie milion złotych dla Tadeusza Rydzyka. W głowie się nie mieści

Właśnie ujawniono nadawcę przelewu na prawie milion złotych dla Tadeusza Rydzyka. W głowie się nie mieści Źródło: youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk budzi swoją działalnością w Polsce ogromne kontrowersje. Wiele osób zarzuca obecnemu rządowi, że wspiera finansowa działalność zakonnika. Ujawniono teraz kto przelał niemal milion złotych ojcu dyrektorowi.

Tadeusz Rydzyk często korzysta z państwowych dotacji, aby finansować swoją działalność. Dziennikarze wyliczyli, że w ciągu ostatniej kadencji Prawa i Sprawiedliwości na działalność ojca redemptorysty przeznaczono blisko 200 milionów złotych. Jeden z przelewów budzi wyjątkowe wątpliwości.

Tadeusz Rydzyk dostał przelew wysokości niemal miliona złotych. Tożsamość nadawcy wywołuje niemałe kontrowersje

Poseł Krzysztof Brejza już niejednokrotnie ujawniał przelewy i dane finansowe, które budziły sporę wątpliwości wyborców. Tym razem upublicznił dane przelewu, który otrzymał Tadeusz Rydzyk na swoją działalność. Kwota opiewała na blisko milion złotych rozłożony w 3 ratach - 182 940 zł w 2016, 488 604 zł w 2017 i 202 439 w 2018 roku. Łącznie to około 873 983 złote.

Celem przelewu miało być wykupienie czasu antenowego na kampanię edukacyjno-informacyjną, która miała promować zdrowie oraz profilaktykę nowotworową. Jednak najbardziej oburza fakt, że pieniądze przelano z Ministerstwa Zdrowia. Krzysztof Brejza powiedział, że tego tak nie pozostawi i planuje złożyć zawiadomienie do Najwyższej Izby Kontroli oraz prokuratury.

- Ministerstwo ZDROWIA przelało fundacji o.Rydzyka prawie 1 mln zł. [...] I to w czasie, gdy brakuje pieniędzy na LECZENIE raka - pisał na Twitterze oburzony poseł.

Publiczne pieniądze trafiają do Tadeusza Rydzyka. Politycy PiS uważają, że nic złego nie zrobili

TVN wyemitował w "Faktach" materiał o kwotach, jakie zostały przeznaczone na dofinansowanie działalności redemptorysty - naliczono, że było to blisko 214 milionów złotych z publicznych pieniędzy. Politycy PiS jednak nie poczuwają się do odpowiedzialności i twierdzą, że nie zrobili nic niezgodnego z prawem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości w tej sprawie, proszę zwrócić się do organów ścigania w Polsce. Wszystko jest transparentne, wszystko jest zgodne z prawem - oświadczył Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

- Uczelnia redemptorystów w Toruniu, nie jest trędowata - komentował dotacje na uczelnie Tadeusza Rydzyka, europoseł Ryszard Czarnecki.

Dzisiaj grzeje: 1. Najgorszy z możliwych powód do ślubu. Uderzyła w nich fala krytyki, ale zbili fortunę
2. Każdy kto jedzie na wakacje powinien to przeczytać. Prosty sposób na dużą oszczędność

- Czym innym jest budowanie instytucji muzealnych potrzebnych Polsce. Czy pan kwestionuje potrzebę budowania muzeum Jana Pawła II w Polsce? [...] Polacy nie kwestionują tego [...] Jan Paweł II jest zdecydowanym liderem wszelkich sondaży - mówił minister kultury Piotr Gliński, komentując przeznaczenie ponad 100 milionów na budowę muzeum papieża Polaka w Toruniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec Marii Sadowskiej, gwiazdor programu "Tęczowy Music Box" oskarżony o pedofilię. Miał zgwałcić kilkadziesiąt dziewczynek [18+]
  2. Znana piosenkarka była bita przez partnera, znęcał się również nad ich małą córką. Jej wyznanie jest wstrząsające
  3. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
  4. Przygarnęli małego puszystego szczeniaczka. Oczy wam wyjdą z orbit, gdy zobaczycie jakie zwierzę z niego wyrosło!
  5. Mąż pochował żonę w głębokiej śpiączce. W trumnie znaleziono ślady drapania

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News