Imperium Rydzyka upada na naszych oczach. Dramat toruńskiego duchownego-biznesmena

Imperium Rydzyka upada na naszych oczach. Dramat toruńskiego duchownego-biznesmena Źródło: youtube.com/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk jako szef Telewizji Trwam będzie musiał przyjąć nową strategię. Statystyki jego autorskiej telewizji przeanalizował specjalista i jeśli aktualny stan rzeczy utrzyma się dłużej, polski duchowny za niedługo pożegna się z imponującym imperium.

Tadeusz Rydzyk powołał do życia Telewizję Trwam w 2003 roku. Kanał o tematyce religijnej utrzymuje się na rynku już 16 lat. Po tym czasie jednak zaczęły się problemy, nad którymi duchowny musi popracować, inaczej w dalszym ciągu będą spadać wyniki oglądalności. Sytuacja jest naprawdę nieciekawa i wszystko wskazuje na to, że imperium duchownego chyli się ku upadkowi na naszych oczach. 

Tadeusz Rydzyk jest buduje swoje imperium od lat

Telewizja ojca Rydzyka bazowała głównie na transmisjach mszy świętych, przemówieniach duchownego, wspólnych modlitwach i rozmowach z gośćmi ze środowiska religijnego i zaprzyjaźnionych partii politycznych. Programy przestały najwyraźniej jednak satysfakcjonować wiernych widzów, czego skutkiem są ogromne spadki statystyk.

Mimo że zarówno Radio Maryja, jak i Telewizja Trwam nie przynoszą aż tak dużych zysków, jak można się było tego spodziewać, są doskonałym narzędziem polskiej prawicy. Ojciec Rydzyk dzięki temu dostał już od PiS-u i innych podległych spółek prawie 70 milionów złotych i to są główne źródła jego dochodów.

Oglądalność słabnie w zastraszającym tempie. Przyczyna? Brak pomysłu na rozwój

Badania przeprowadzone m.in. przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji pokazują, że w roku 2018 Telewizję Trwam oglądało tylko 23 tysiące osób na dobę. W 2017 roku ten wynik był o niebo lepszy - wynosił 33,3 tysiące osób. Medioznawca, profesor Wiesław Godzic, stwierdził, że Polacy mają teraz ogromny wybór innych kanałów, ciekawią ich inne tematy.

-  W Trwam miesza się religia, polityka, nierefleksyjna obyczajowość, modlitwy. To mieszanka trudna do przetrawienia. Prowadzący pozwalają mówić rozmówcy przez 20 minut, nie zadają pytań. To przypomina słusznie minione czasy, w których był jeden program, a przywódca wygłaszał kilkugodzinne orędzie. Do tego dość kontrowersyjna postać ojca Rydzyka. Nic dziwnego, że imperium medialne z Torunia zaczyna topnieć - tak medioznawca podsumował działalność religijnej stacji.

Dalsze plany odnośnie Telewizji Trwam nie są zaskakujące

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marcin Wójcik, autor książki o imperium ojca Rydzyka, przewiduje, że zarówno kanał jak i stacja radiowa będą trwać jeszcze długi czas, a wszystko kręci się wokół pieniędzy. Tadeusz Rydzyk może liczyć na spore dotacje z ramienia polskiej prawicy, dlatego dla niego jest to nadal intratny biznes. Poza tym dostaje pieniądze również na źródła termalne czy szkołę medialną. Jego dochody wcale nie będą maleć. Samo imperium medialne jednak przygotować się musi na poważne kłopoty i wkrótce może zupełnie runąć, tracąc odbiorców. 

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: Newsweek

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu