Rydzyk będzie kształcił pielęgniarki. Zajmą się cielesnością

Rydzyk będzie kształcił pielęgniarki. Zajmą się cielesnością Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Tadeusz Rydzyk jest niezwykle charyzmatyczną postacią. Potrafi przyciągnąć do siebie tłumy wiernych, ale również ma smykałkę do interesów. Najpopularniejszy polski duchowny postanowił utworzyć nowy kierunek w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, jakim jest pielęgniarstwo.

Ojciec Tadeusz Rydzyk stwierdził, że polska służba zdrowia potrzebuje więcej specjalistów i zdecydował, że na jego medialnej uczelni pojawi się nowy kierunek: pielęgniarstwo. Według redemptorysty jest wiele braków kadrowych, dlatego też wyszedł temu naprzeciw. Osoby, które będą studiowały pielęgniarstwo na tzw. uczelni ojca Rydzyka, będą zajmowały się również sprawami związanymi z cielesnością. 

Tadeusz Rydzyk chce pomóc polskiej służbie zdrowia 

Najbardziej znany polski duchowny zauważył ogromne braki kadrowe w polskiej służbie zdrowia. Mimo że jego uczelnia do tej pory oferowała kierunki stricte społeczno-medialne, to od teraz będzie można studiować również pielęgniarstwo. Ojciec Rydzyk bardzo cieszy się z utworzenia nowego kierunku, o czym poinformował na antenie Radia Maryja.

- Cieszymy się z tego bardzo, bo to jest wychowywanie ludzi, żeby jak najlepiej służyli społeczeństwu. Ludzi, którzy będą mieli w sobie kulturę chrześcijańską, a więc zachowanie przykazań. Zwłaszcza pielęgniarstwo, służba zdrowia, to jest realizacja przykazania miłości bliźniego - powiedział dla Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk. 

Duchowny zachęcał wszystkich zainteresowanych do studiowania pielęgniarstwa właśnie w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- My chcemy to uczynić, zrobić i zapraszamy, bo pielęgniarzy i pielęgniarek potrzeba. (…) Ci ludzie, z takimi dobrymi postawami, są bardzo potrzebni służbie człowiekowi. Nasze społeczeństwo też choruje, mamy takie potrzeby, szpitale, ośrodki do leczenia ludzi. Zapraszamy bardzo serdecznie. Uczelnia w tym roku rozpoczyna 19. rok swojej posługi. Rozwijamy się. Uczelnia jest elitarna, otwarta na to, żeby służyć jak najlepiej Polsce - zachęcał ojciec Tadeusz Rydzyk w Radiu Maryja. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe doniesienia dotyczące śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Prokuratura ujawniła kulisy przesłuchania. Będzie w szoku
2. Tragedia na placu zabaw, 5-letni Szymonek nagle zniknął. Nie udało się go uratować, jego ciało odnalazł tata

Dr Zdzisław Klafka, rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej podkreślił również, że pielęgniarki i pielęgniarze wykształceni na tej uczelni, będą realizowali swój zawód zarówno w sferze duchowej, jak i cielesnej. 

- Chcemy wychować, ukształtować przyszłe pokolenia pielęgniarek, pielęgniarzy, którzy będą mieć ogromne serce do ludzi chorych, do ludzi słabych. Naczelną misją uczelni - od samego początku - jest służba człowiekowi we wszystkich jego wymiarach. Pragniemy teraz zająć się też jego cielesnością, która zawsze jest związana z duchowością - powiedział dla "Super Expressu" dr Zdzisław Klafka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tysiące rodzin ODCIĘTYCH od 500 plus. Ty też możesz mieć problem
  2. Zdradzał żonę z koleżanką z pracy. Złapała go z nią w łóżku i zrobiła kompromitujące zdjęcie
  3. Przerażające informacje w Polsacie. Pojechali na pogrzeb, nie wiedzieli, że na własny
  4. Zaczyna się. W Polskę lada moment uderzy gigantyczna fala zimna
  5. Zrozpaczona Kinga Rusin przekazała informacje o śmierci bliskiej sobie osoby. "Odszedł"

źródło: Super Express, Radio Maryja

Następny artykuł