Tadeusz Rydzyk wypowiedział się na temat epidemii. Papież Franciszek może być wściekły, słysząc te słowa

Tadeusz Rydzyk wypowiedział się na temat epidemii. Papież Franciszek może być wściekły, słysząc te słowa Źródło: youtube.com Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk to duchowny, po którym można spodziewać się wszelkich kontrowersji. Tym razem powiedział coś, co mogłoby przyprawić o wściekłość samego papieża Franciszka.

Tadeusz Rydzyk już niejednokrotnie zdawał się nie brać sobie do serca słów i przekonań papieża Franciszka. Tym razem ojciec z Torunia może zajść za skórę wszystkim, nie tylko zwierzchnikowi Kościoła.

Tadeusz Rydzyk wypowiedział się na temat epidemii. Szok

Najsłynniejszy polski duchowny kompletnie inaczej postrzega stan epidemii niż społeczeństwo, nawet papież Franciszek ma na ten temat inne zdanie. Według głowy Kościoła, pojawienie się koronawirusa to mroczny czas dla wszystkich, czas rozpaczy - zaznaczył, że nikt nie może być spokojny. Apelował też do wspólnego działania i zaprzestania dzielenia osób na wierzących i niewierzących. Inaczej sytuację postrzega Tadeusz Rydzyk, który najczęściej bywa na bakier ze słowami papieża.

Tadeusz Rydzyk zdecydował się na rozmowę z "Naszym Dziennikiem". Stwierdził między innymi, że wierni powinni w tym trudnym czasie bardziej niż zwykle skupić się na modlitwie.

- Dziś poprzez kolejne przełomowe wydarzenie, Bóg daje naszemu narodowi jeszcze jedną szanse na duchowe oczyszczenie (...)  Takie życie nie jest prawdą. Jesteśmy teraz w domach. Można wiele rzeczy przemyśleć. Warto przemodlić sobie wszystkie sprawy - mówił redemptorysta. Dla niego epidemia to "czas łaski".

Zachęca do "rewizji życia" w "czasie łaski"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk w kompletnie innych barwach widzi zjawisko epidemii. Według niego to nie czas do rozpaczania, ale do "rewizji życia", żyjemy w pseudocywilizacji i jesteśmy skupieni jedynie na przyjemnościach. Chce, aby wierni potraktowali stan epidemii jak zamknięte rekolekcje rodzinne.

- To jest czas łaski, jaki dał nam Pan Bóg - mówił duchowny "Naszemu Dziennikowi".

Dzisiaj grzeje: 1. Bez niego nie byłoby Budki Suflera. Niestety, nie żyje legendarny muzyk

2. Można prywatnie zrobić sobie test na koronawirusa. Wiemy, ile kosztują i jak długo się czeka na wynik

Nie wiadomo, czy papież Franciszek zdecyduje się na jakąś odpowiedź polskiemu redemptoryście. Kojarzy jednak jego postać - całkiem niedawno na biurko Ojca Świętego trafiła petycja, w której opisano działalność polityczno-religijną Tadeusza Rydzyka i apeluje się o przywrócenie odpowiedniego dla społeczeństwa formatu w jego mediach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kraje, które wzorowo poradziły sobie z epidemią. Świat może się od nich wiele nauczyć
  2. Reprezentant Polski mógł zakończyć karierę jednego z polityków. Działacz błagał go o litość
  3. Jackowski miał dramatyczną wizję dot. jesieni i zimy 2020. Polacy nie będą zadowoleni
  4. Nowe porażające wieści o córce Kasi Kowalskiej. Nie jest dobrze, nie oddycha samodzielnie
  5. W kwietniu 1500 plus zamiast 500 plus? Jest nowy pomysł, rodzice będą zachwyceni
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News