Polityk PiS skazana. Nazwała Mazowieckiego "stalinowcem i agentem NKWD"

Polityk PiS skazana. Nazwała Mazowieckiego "stalinowcem i agentem NKWD" Źródło: Wikipedia/Artur Klose

Tadeusz Mazowiecki został nazwany przez byłą radną PiS "stalinowcem i agentem NKWD". Kobieta usłyszała dzisiaj wyrok w tej sprawie. Sąd ogłosił, że polityk świadomie naruszyła dobra osobiste rodziny Mazowieckich. Spotka ją za to poważna kara.

Tadeusz Mazowiecki jest postacią powszechnie szanowaną przez polskie społeczeństwo. Jednak jak widać nie we wszystkich kręgach pierwszy premier III RP jest ceniony. Była radna PiS w maju 2018 roku wypowiedziała się bardzo niepochlebnie o polityku. Dzisiaj zapadł wyrok w tej sprawie. 

Tadeusz Mazowiecki oczerniony przez polityk PiS

Tadeusz Mazowiecki został oczerniony przez Anną Jaśkowską, byłą radną PiS z Lublina. Sytuacja miała miejsce w zeszłym roku. Polityk nazwała byłego premiera "stalinowcem i agentem NKWD". Jej słowa nie mogły przejść bez echa i natychmiast zostało wobec niej rozpoczęte postępowanie. 

Do sytuacji doszło podczas debaty o nadaniu nowej ulicy w Lublinie nazwiska Tadeusza Mazowieckiego. Początkowo polityk miała jedynie przeprosić za swoje słowa, ale gdy nie okazała skruchy rodzina Mazowieckiego postanowiła wystąpić z pozwem do sądu cywilnego. Dzisiaj zapadł wyrok w tej sprawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Anna Jaśkowska usłyszała wyrok

Anna Jaśkowska, radna z ramienia PiS, nie była zachwycona pomysłem nadania ulicy imienia Tadeusza Mazowieckiego. Zdecydowała się więc podczas obrad wygłosić tyradę przeciwko tej inicjatywie. 

- Na przykład ja mam informacje: Tadeusz Mazowiecki - stalinowiec, komunista, agent NKWD, kolaborował z okupacyjną, bolszewicką władzą w latach stalinowskich; współpracował,(...) z szefem NKWD na Polskę, generałem - nie wiem, czy dobrze przeczytam - Sierowem, tak. No, i jeszcze taka wzmianka: odznaczony Orderem Orła Białego przez rząd komunistyczny - powiedziała wtedy Jaśkowska. 

Zapytana o źródło takich informacji, podała internet. Jej główną linią obrony podczas procesu było to, że po prostu cytowała źródła. Chciała w ten sposób nakłonić radnych do wystąpienia do IPN z wnioskiem o sporządzenie notatki biograficznej dotyczącej byłego premiera.

Sędzia Grażyna Lipinian była jednak nieugięta i orzekła, że Jaśkowska w sposób świadomy naruszyła dobra osobiste rodziny Mazowieckich. Anna Jaśkowska usłyszała dzisiaj wyrok, według którego będzie musiała zapłacić 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia rodzinie byłego premiera, a także wygłosić przeprosiny podczas sesji rady miasta. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie
  3. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  4. Nie żyje jeden z członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 20 lipca
  5. 15 niesamowitych rzeczy, które Twój pies wie o Tobie. Niektóre sprawią, że złapiesz się za głowę
  6. Fani są zrozpaczeni. Uwielbiany gwiazdor disco-polo wydał oficjalne oświadczenie, odszedł już na zawsze

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News