Celebryta podał nazwisko księdza, który napuścił kiboli na marsz równości. Pluli, wyzywali i bili w imię Jezusa

Celebryta podał nazwisko księdza, który napuścił kiboli na marsz równości. Pluli, wyzywali i bili w imię Jezusa Źródło: Twitter/kdzieciol

Tadeusz Wojda w opinii celebryty jest odpowiedzialny za ataki na marsz równości w Białymstoku. Podobno to właśnie biskup miał nasłać kibicowskie bojówki na maszerujących. Gwiazdor nie ma żadnych wątpliwości.

Tadeusz Wojda miał nasłać bojówki kibicowskie na marsz środowisk LGBT? Tak przynajmniej stwierdził znany pisarz, który zrelacjonował przebieg marszu równości w Białymstoku. W trakcie manifestacji doszło do wielu ataków na maszerujących, a według autora relacji to właśnie biskup jest za to odpowiedzialny.

W Białymstoku marsz równości został zaatakowany przez agresywne bojówki

Marsz równości w Białymstoku odbył się po raz pierwszy w historii. Jednocześnie zgłoszona została kontrmanifestacja, w której uczestniczyły głównie środowiska kibicowskie. Mimo asysty policji nie obyło się bez brutalnych ataków zarówno fizycznych, jak i słownych. Doszło do starć pomiędzy manifestantami - co dokładnie opisał pisarz Jacek Dehnel.

Według relacji autora, kontrmanifestanci rzucali kamieniami i jajkami w uczestników marszu równości. Ponadto było wiele prób przedarcia się przez kordon policji czy blokowania trasy przemarszu. Ucierpiało wiele osób ze środowisk LGBT, doszło nawet do rozbojów i pobić. Policja wciąż dokonuje zatrzymań kolejnych sprawców, odpowiedzialnych za ataki na maszerujących białostoczan. Jacek Dehnel wskazał, kto jego zdaniem jest odpowiedzialny za zmasowany atak.

Znany pisarz wskazuje, kto jest odpowiedzialny za ataki na manifestujących

Pisarz wprost rzucił oskarżeniami, że za atakami na środowisko LGBT w Białymstoku stoi biskup Tadeusz Wojda. Dehnel stwierdził, że choć sam duchowny umywał ręce, to zasugerował atak na marsz równości. 39-letni autor nie przebierał w słowach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTÓW POD GALERIĄ

- Katedra jest przecież bijącym źródłem tej furii; to stamtąd biskup Wojda rozesłał swój komunikat, że „Non possumus”, że „nie możemy się zgodzić” [...] biskup Wojda stoi za tymi lecącymi kamieniami i butelkami [...] nie musi rzucać sam, zapewne „brzydzi się przemocą” i „pochyla się z troską”, wystarczy, że ma od tego kibolskie bojówki, które głoszą jego ewangelię - napisał w dosadnych słowach pisarz.

Jerzy Dehnel stwierdził, że kontrmanifestanci najbardziej sprofanowali swoje symbole religijne, wyrażając nienawiść pod sztandarami z krzyżem i Jezusem. Jego zdaniem ofensywna wobec LGBT retoryka kościoła sprawia, że katolicy rozmijają się z dogmatem swojej wiary, a aktów przemocy dokonują w imię Jezusa.

  1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Gwiazdor ''M jak miłość'' wziął ślub w tajemnicy! Nie uwierzycie, KTO i z kim!
  2. Kobieta urodziła dziecko WŁASNEMU bratu. Powód rozwścieczy tysiące Polaków
  3. Brawo! Julia Wieniawa krótko o bydlakach z Białegostoku: "Wieśniactwo"
  4. Na jaw wyszły tajne działania operacyjne dot. poszukiwań Dawidka. Wzbudzają trwogę
  5. Meghan i Harry chcą, żeby Archie został weganinem. Tak wściekłej królowej Elżbiety podobno dawno już nie widziano
  6. Już dziś dowiemy się wszystkiego ws. Dawidka. Oto co może się okazać podczas sekcji

Źródło: Oko.Press

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu