Jeden z najpopularniejszych w Polsce tabloidów, gazeta FAKT, z dumą ogłosił swój sukces jakim ma być zwiększenie kwoty przeznaczonej na waloryzację emerytur w przyszłym roku.

Nie 940 milionów złotych, jak wstępnie planowano, ale 2 miliardy! Jak dowiedział się Fakt, nawet tyle rząd przeznaczy na przyszłoroczną waloryzację emerytur dla seniorów. A wszystko dzięki naszej interwencji. To na łamach Faktu alarmowaliśmy, że podwyżki mają być skandalicznie niskie – czytamy na łamach tabloidu.

Problem jednak w tym, że zwiększona kwota pieniędzy przeznaczonych na waloryzację brzmi dobrze tylko gdy mówi się o całej kwocie w skali kraju. W przypadku kwot podwyżek przypadających na jednego emeryta brzmią one o wiele gorzej.

Wielki sukces – jak tabloid nazywa zwiększenie kwoty przeznaczonej na waloryzację emerytur – to w rzeczywistości „groszowe” sprawy ponieważ przeciętna emerytura wzrośnie zaledwie o nieco ponad 4 złote (z 3,62 zł do 7,75 zł). W przypadku wyższych emerytur będzie to ok. 15 złotych.

Internauci w większości wyszydzili „sukces” tabloidu rzucając z przekąsem uwagi, że teraz emeryci z taką „fortuną” będą mogli inwestować w biznes lub zakładać lokaty w bankach.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również