Wojna medialna w Polsce trwa w najlepsze. Media związane z opozycją starają się zohydzić swoim odbiorcom obóz rządzący, natomiast te związane z PiS mocno uderzają w członków PO czy Nowoczesnej. Wydaje się jednak, że nowa okładka tygodnika „Sieci” przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości. Prorządowa gazeta przedstawiła Donalda Tuska w fatalnym świetle.

Prawicowy tygodnik przedstawił byłego premiera jako mężczyznę, który na łańcuchach trzyma dwa groźne psy, które groźnie szczerzą się w kierunku czytelników. Tusk ubrany jest w brunatną koszulę, natomiast w tle grafiki powiewa flaga Unii Europejskiej. Okładka została opatrzona tytułem „Dlaczego Tusk szczuje na Polskę?”.

ZOBACZ TAKŻE: Europa w szoku. O tym co właśnie zrobił Kaczyński będzie mówił cały świat

Tusk jak faszysta

Poza groźnie wyglądającymi wilczurami, które w kolażu „Sieci” trzyma na łańcuchach polityk, uwagę zwraca również jego ubranie. Donald Tusk ma na sobie brunatną koszulę, fasonem i barwą przypominającą te, które mieli na sobie włoscy faszyści, popierający totalitarny reżim Benito Mussoliniego. Wilczury z kolei przywodzą na myśl psy, którymi szczuli wartownicy osadzonych w obozach koncentracyjnych.

Okładka odnosi się do ostatnich wystąpień Przewodniczącego Radu Europejskiej, w których ten odnosił się do wydarzeń w Polsce. Donald Tusk wzywał do ostrej reakcji europejskie organy, które jego zdaniem powinny chronić demokratycznych mechanizmów w Polsce. Polityk, podobnie jak europosłowie Platformy Obywatelskiej, robią wszystko co w ich mocy, by Polskę dotknęły sankcje za niezgodne z międzynarodowym prawem reformy Prawa i Sprawiedliwości.

Kolejny przejaw agresji

Przeciwko „zdradzie” polskiej racji stanu swój sprzeciw zamanifestowali niedawno również narodowcy. Ich protest przybrał jeszcze bardziej dosadną i absurdalną formę. Wrocławscy narodowcy zorganizowali bowiem happening, podczas którego powiesili na zaimprowizowanych szubienicach zdjęcia szóstki europosłów PO, która głosowała za nałożeniem na Polskę sankcji.

Opinia publiczna nad Wisłą wydaje się coraz bardziej podzielona, a formy jej protestów są coraz ostrzejsze. Medialna i polityczna wojna niejednokrotnie doprowadziła już do prawdziwych tragedii, jak samobójstwo Piotra Szczęsnego. Poniżej prezentujemy obrazoburczą okładkę tygodnika „Sieci”.

Fot. „Sieci”

Źródło: „Sieci”

Gdzie żyje się taniej: w Polsce czy na Białorusi? PIORUNUJĄCA różnica!

Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier

...

Zobacz również