Imperium Rydzyka upada na naszych oczach. Ujawniono listę, która kompromituje Radio Maryja

Imperium Rydzyka upada na naszych oczach. Ujawniono listę, która kompromituje Radio Maryja Źródło: fot. youtube.com/Radio Maryja

Obecne na rynku od początku lat 90. Radio Maryja może być zadowolone z osiąganych przez siebie wyników, szczególnie że od kilku lat cieszy się niemałym wsparciem rządzących. Co ciekawe na serwery i strony rozgłośni i jej siostrzanej Telewizji Trwam nigdy nie przeprowadzono żadnego ataku, a byłoby to prostsze, niż mogłoby się wydawać.

Gdy o. Tadeusz Rydzyk zakładał w 1991 roku Radio Maryja, nikt nie mógł spodziewać się, że rozrośnie się ono do tak pokaźnych rozmiarów. Dziś razem Telewizją Trwam tworzą prawdziwe medialne imperium redemptorysty, który oficjalnie nie czerpie z niego żadnych znaczących korzyści finansowych. Dziś obie firmy radzą sobie doskonale i mogą pochwalić się sporym gronem oddanych słuchaczy i widzów, których od lat nazywa się "rodziną Radia Maryja". Niezależnie od tego czy dajemy wiarę rewelacjom o Maybachu i okradaniu staruszek, czy nie, należy przyznać, że pomysł i wykonanie bardzo udały się Toruńskiemu zakonnikowi. Jak się okazuje, wszystko to mogło zostać zaprzepaszczone przez jeden prosty błąd, który gdyby wykorzystany, kosztowałby Rydzyka miliony. Dziś niemal wszyscy mogą zaszkodzić jego przedsięwzięciom.

Radio Maryja w niebezpieczeństwie

Na początku maja pewien ciekawski internauta wpisał w wyszukiwarce Google frazę "filetype:txt hasło". Szczęście (a dla Tadeusza Rydzyka raczej nieszczęście) chciało, by mężczyzna ten doszukał się powszechnie dostępnego pliku na stronie Radia Maryja. Dokument zawierał hasła i loginy do firmowej poczty e-mail, konta na Twitterze, Google, a nawet do systemu CMS Telewizji Trwam. Informacje o swoim znalezisku internauta przekazał portalowi Niebezpiecznik.pl, który z kolei poinformował wystawioną na niebezpieczeństwo instytucję Tadeusza Rydzyka. Na apel Niebezpiecznika Radio Maryja nie raczyło odpowiedzieć, ale usunęło plik ze swojej strony. Najbardziej interesujące jest jednak to, że dokument był powszechnie dostępny przez aż 4 lata. Przez ten czas każdy miał do niego dostęp, a imperium Rydzyka niemal na pewno zostało dokładnie zinwigilowane. Można oczekiwać, że teraz na jaw będą wypływać skradzione informacje. To jednak nie koniec. Wiadomość o dostępności haseł, a co za tym idzie niekompetencji pracowników Radia Maryja przyciągnie hakerskie ataki. Cała Polska już wie, że strona Rydzyka jest bezbronna niczym dziecko. Firma, która przez cztery lata nie zauważyła, że podała wszystkie swoje najważniejsze hasła, jest bez wątpienia łakomym kąskiem dla internetowych przestępców. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS się pomylił! Zabiorą ci 360 złotych
  2. Władze podniosły ALARM! Polskie miasta ze skażoną wodą w kranach
  3. Media: POLAK zgwałcił Katy Perry i Lady Gagę
źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News