Ta aplikacja Google znajdzie dla ciebie wolne miejsce parkingowe

Ta aplikacja Google znajdzie dla ciebie wolne miejsce parkingowe Źródło: źródło: pexels.com, pixabay.com

Znalezienie parkingu w centrum miasta często graniczy z cudem. O ustawieniu auta na wolnym miejscu nie ma mowy zwłaszcza w godzinach szczytu. Okazuje się wtedy, że dłużej jeździmy szukając miejsca dla samochodu, niż w ogóle podróżowaliśmy do celu. Kierowcom z pomocą przyjść ma aplikacja Google.

Prób rozwiązania problemu szukania miejsca na oblężonych parkingach było już wiele. Funkcjonują nawet odpowiednie strony internetowe, których zadaniem jest przekazywać informacje dotyczące tego czy możemy zaparkować w danym miejscu swoje auto. Jest to jednak rozwiązanie dotyczące tylko nielicznych parkingów i tylko w kilku miastach.

O krok dalej chce pójść Google. Światowa korporacja planuje zmiany w swojej popularnej aplikacji Google Maps, która ma zostać usprawniona w funkcję informowania nas o zatłoczeniu na wybranym parkingu. Oczywiście nie będzie to rozwiązanie, które dokładnie zaprowadzi nas za rękę na wolne miejsce, ale jest to faktycznie niespotykana dotąd nowinka technologiczna.

Dzięki usprawnieniom w Google Maps dowiemy się, oprócz tego ile nas dzieli od danego miejsca i jaki jest przewidywany czas podróży, także jak bardzo zatłoczony jest parking. Otrzymamy informację o tym, że łatwo na nim znaleźć miejsce, trudno lub znalezienie go jest niemożliwe. Zależnie od zatłoczenia informujący o tym wskaźnik będzie zmieniał kolor.

Aplikacja ta jest na razie z powodzeniem testowana w USA, a samo Google nie mówiło nic na temat tego, czy udostępniona zostanie do innych krajów. Możemy jednak śmiało spodziewać się, że prędzej czy później do nas trafi, by robić konkurencję aktualnym rozwiązaniom.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News