Kiedy Andrzej Duda ogłosił weto ustaw zaproponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość, między prezydentem i Jarosławem Kaczyńskim pojawić się miał niemały konflikt. Po stronie drugiego z polityków stanęła wtedy Beata Szydło, krytykując decyzję głowy państwa. Jak się jednak okazuje, w ostatnim czasie zmieniła swoje podejście do Andrzeja Dudy.

Chociaż szefowa rządu wciąż uważa, że prezydenckie weta były błędem, nie zamierza otwarcie stawać w opozycji do polityki głowy państwa oraz jego postawy. Udowodniła to między innymi bezpośrednimi słowami na ten temat w wywiadzie dla „Super Expressu”.

– O tym, kto będzie następnym prezydentem Polski, zdecydują Polacy w wyborach. Mam nadzieję, że będzie to Andrzej Duda – przyznała otwarcie Beata Szydło, zapytana o to, czy będzie ona starała się o fotel głowy państwa.

– Uważam, że wywodzący się z naszego obozu Andrzej Duda jest dobrym prezydentem, realizującym program, z którym szedł do wyborów. Wierzę głęboko, że będziemy mogli to nadal robić – dodała także premier.

Według wielu sympatyków PiS Szydło bezpośrednio stanęła w opozycji do postawy Jarosława Kaczyńskiego. Inni z kolei sugerują, że może to mieć związek z ostatnim wspólnym urlopie jaki spędzili Szydło i Duda w jednej z nadmorskich rezydencji prezydenckich.

...

Zobacz również