Premier Beata Szydło ma nie lada problem. Internauci po raz kolejny przypomnieli bowiem rządowi, że w internecie nic nie ginie. W ten sposób rozliczono właśnie szefową Rady Ministrów. Premier przypomniano wypowiedź, która w kontekście protestu lekarzy rezydentów wychodzi na bardzo niefortunną.

Chodzi o to, co mówiła Szydło w styczniu 2016 roku. Wówczas premier była w Radomiu, gdzie z ministrem zdrowia, Konstantym Radziwiłłem, odwiedzała Niepubliczną Przychodnię Podstawowej Opieki Medycznej „Południe”. Podczas wizyty padły słowa, które dziś wydają się bardzo nietrafione. Przypominają to jej medycy, którzy w ostatnim czasie stali się wielkimi przeciwnikami rządu.

– W ubiegłym roku przychodnia była zamknięta, bo poprzedni rząd nie potrafił porozumieć się z lekarzami. Nie potrafił wynegocjować kontraktów. Pacjenci nie mieli zabezpieczonej pomocy medycznej. Dziś sytuacja jest inna. Ona polega na normalności, bo jak widać może być w Polsce normalnie. Na tym polega dobra zmiana, którą w tej chwili wprowadza polski rząd – mówiła Szydło.

Jak wskazują jednak lekarze, wtedy i tym bardziej teraz, normalnie nie było i nie jest. Słowa Szydło obecnie brzmią jak smutny żart, w którym wszystko jest na opak. Dialog z medykami i dobra zmiana, którą obiecywała premier, po prostu się nie sprawdziły. Zamiast tego jest protest rezydentów, walka z nimi w mediach i zamiatanie problemu pod dywan.

– To jest śmieszne. O jakiej normalności mowa? Nigdy nie było normalne, a to, co dzieje się teraz, to jawna kpina. Nic nie jest normalne w służbie zdrowia. Jest coraz mniej czasu na pacjenta. Nawet gdyby założyć, że w przychodni mamy 15 minut na pacjenta, to w ciagu dnia pracy powinniśmy przyjąć 28 osób. A my przyjmujemy po ponad czterdzieści osób – mówi lekarz z radomskiego szpitala.

źródło: natemat.pl

Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera


Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również