Szydło na konwencji PiS: Leki będą ZA DARMO

Szydło na konwencji PiS: Leki będą ZA DARMO

Trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Po przemówieniach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego przyszedł czas na przemówienie Beaty Szydło. Była premier jest szefową Komitetu Społecznego Rady Ministrów i właśnie zaprezentowała pierwsze programy jego autorstwa.

Już jako premier Beata Szydło wprowadziła wraz ze swoim rządem wiele projektów społecznych i prorodzinnych. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim program "Rodzina 500+", który jest sztandarowym projektem partii rządzącej.

Szydło na konwencji PiS zapowiedziała nowy projekt

Teraz Szydło zapowiedziała nowy program prorodzinny. Jest on skierowany do rodzin i młodych matek, kobiet, które spodziewają się dzieci. Najnowszy projekt zapowiedziany przez Prawo i Sprawiedliwość zakłada wprowadzenie darmowych leków dla kobiet w ciąży. To nie pierwszy projekt, który skierowany jest dla rodzin i najbardziej potrzebujących kobiet. Już wcześniej, kiedy w Sejmie upadł projekt zakazujący aborcji, Beata Szydło zapowiedziała kompleksowy projekt, który ma pomagać kobietom, które urodzą chore dzieci. Projekt wprowadza jednorazową pomoc finansową, ale także pomoc instytucjonalną. Teraz kobiety, które spodziewają się dzieci, będą miały jeszcze jedną pomoc od państwa. Dzięki nowemu programowi zapowiedzianemu przez Beatę Szydło, młode mamy, kobiety w ciąży będą mogły liczyć na darmowe leki, które są tak ważne w dla ciężarnych.

Inne elementy projektu

Była premier zapowiedziała także inne elementy projektu społecznego. Prócz pomocy ciężarnym matkom, na pomoc mogą liczyć także seniorzy, dzieci oraz młodzież. Ponadto Beata Szydło podkreśliła wartość kultury i tradycji w Polsce. Stwierdziła zatem, że jest potrzebne wsparcie dla organizacji, które kultywują i przekazują kulturę. Na wsparcie mogą liczyć zespoły i organizacje szerzące kulturę ludową i tradycje lokalne w Polsce.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Tragiczne wiadomości dla PiS! Ta mapa pokazuje wszystko
  2. PiS przeprasza! "Rząd zawalił na całej linii"
  3. PiS bierze seniorów na celownik! Ich życie będzie teraz uciążliwe
Następny artykuł