Dymisja Beaty Szydło jest już w zasadzie pewna. Na stanowisku ma ją zastąpić Mateusz Morawiecki. Otwarta natomiast pozostaje kwestia losu premier Szydło po odejściu z rządu.

Pod uwagę brane są różne scenariusze. Pierwszy, najbardziej prawdopodobny, zakłada, by wykorzystać doświadczenie Beaty Szydło do walki o stolicę. Obecna premier miałaby stanąć w szranki z Rafałem Trzaskowskim i powalczyć o fotel prezydenta Warszawy. Podstawowym problemem jest tu kwestia szans Beaty Szydło w starciu z kandydatem PO w raczej liberalnej światopoglądowo Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE: Europa ryknęła śmiechem. Premier Szydło długo nie zapomni tej wpadki

Drugi scenariusz to powrót Szydło do zwykłych ław poselskich i przeczekanie w nich do maja 2019 roku – do kolejnych eurowyborów. Beata Szydło miałaby w ich wyniku zasiąść w Parlamencie Europejskim. Wysoka pensja wynagrodziłaby jej upokorzenie, jakim byłaby zamiana adresu pracy z Alei Ujazdowskich na Wiejską.

Ostatnią, najmniej prawdopodobną opcją, jest obsadzenie Szydło na stanowisku komisarza Komisji Europejskiej. Małe szanse Beaty Szydło na to stanowisko wynikają przede wszystkim z jej braków w językach obcych – dyskwalifikujących na tym stanowisku.

ZOBACZ TAKŻE: Cały PiS przerażony! BOMBA przy Kancelarii Premier Szydło

Premier Szydło

Decyzja o dymisji Beaty Szydło z pewnością wzbudzi bardzo duże kontrowersje wśród wyborców PiS. Obecna premier ma bardzo dobre notowania w elektoracie obozu rządzącego. Co ciekawe, również i poza tą grupą nie może narzekać na brak zaufania. Wg najnowszego sondażu CBOS Beata Szydło może liczyć na zaufanie 56% wyborców, poparcie PiS jest tymczasem o kilkanaście punktów procentowych niższe.

Źródło: RMF FM

Ta piękna dziewczyna jest córką polskiej gwiazdy sportu - której? Nie zgadniesz!

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

 

Zobacz również