Jak informują brytyjskie media, paryski sąd rozpoczął właśnie oficjalne dochodzenie dotyczące nieprawidłowości w sprawie przyznania jednej z popularnych francuskich firm kontraktu na organizację eventu promocyjnego, który miał miejsce w Las Vegas. Jak się okazuje, w sprawę częściowo zamieszany jest prezydent Francji, Emmanuel Macron.

W 2016 roku jeszcze jako minister gospodarki, obecna głowa państwa udała się do Las Vegas na spotkanie French Tech Night. Za organizację jego podróży odpowiedzialna była wtedy firma Havas, która wygrała przetarg na to zlecenie przez przeprowadzenia standardowych procedur. Jak się jednak okazuje, związki z Havas miało wtedy kilku współpracowników Macrona. Chociaż śledztwo nie dotyczy ponoć bezpośrednio prezydenta, jego wyniki na pewno odbiją się na sondażach.

Wstępne działania mające na celu rozwiązanie tej sprawy podjęto w marcu 2017 roku. Nie wiadomo więc, ile jeszcze będą musiały trwać, aby skutecznie dojść do prawdy. Osobą, która najbardziej może ucierpieć na całej sprawie, oprócz samego prezydenta Macrona, jest ponoć minister pracy w jego rządzie.

...

Zobacz również