W Sztokholmie, stolicy Szwecji trwa akcja antyterrorystyczna. Kilkadziesiąt minut wcześniej w zatłoczonej handlowej dzielnicy terroryści wjechali ciężarówką w tłum przechodniów. Teraz media donoszą o strzelaninach w co najmniej dwóch miejscach w pobliżu tego zdarzenia.

W piątek po południu w tłum przechodniów w dzielnicy handlowej wjechała skradziona wcześniej ciężarówka. Przez początkowy chaos informacyjny przebiła się wiadomość o trzech ofiarach śmiertelnych. Teraz mowa już nawet o 5 zabitych, niezliczonej liczbie rannych i poszkodowanych.

Premier Szwecji już potwierdził oficjalnie, że mamy do czynienia z aktem terroryzmu. W dwóch obszarach miasta sąsiadujących z miejscem zdarzenia doszło do strzelanin. Policja walczy na ulicach z terrorystami. Nie wiadomo jeszcze, czy w ich wyniku są ranni.

Ciężarówka, która taranowała tłum na samym początku, została skradziona, co też już zostało potwierdzone. W trakcie akcji antyterrorystycznej – jak donoszą media – jeden z napastników został ujęty przez policję (zdjęcie poniżej), nie wiadomo ilu jest jeszcze na wolności.

Wszystko wskazuje na to, że jest to bardziej skoordynowana akcja terrorystyczna wymierzona w mieszkańców stolicy i w całą Szwecję.

Zobacz również

...