Kraj UE szykuje się na zbrojny konflikt! Mobilizacja w społeczeństwie

Kraj UE szykuje się na zbrojny konflikt! Mobilizacja w społeczeństwie Źródło: fot. Wikimedia Commons

Sytuacja na świecie niewiele ma wspólnego ze spokojem. Nic więc dziwnego, że jeden z krajów UE szykuje się na konflikt zbrojny, chociaż nikt by się tego akurat po nim nie spodziewał. Mobilizacja zapanowała w całym społeczeństwie.

Szwecja jest krajem, który kojarzy nam się z neutralnością. Chociaż przodkowie Szwedów trzęśli dawno temu całym kontynentem, to we współczesnej historii Szwecja ostatnią wojnę prowadziła z Norwegią w 1914 roku. Poza tym przypadkiem nie mieszała się w europejskie konflikty zbrojne. Najwyraźniej teraz wszystko się zmienia. Wygląda to tak, jakby Szwedzi przygotowywali się do wojny. Rząd chce wydać nawet specjalnie przygotowane broszury dla obywateli, informujące o tym, jak się zachować w przypadku ataku zbrojnego i jak rozpoznać zagrożenia. Czyżby czuli się zagrożeni?

Szwecja przygotowuje obywateli do wojny

Faktycznie, sytuacja międzynarodowa nie jest zbyt optymistyczna. Szwedzki rząd pozostaje po prostu czujny wobec potencjalnych zagrożeń. Ostatnio takie ulotki mieszkańcy otrzymywali w czasach zimnej wojny. Z nowych ulotek Szwedzi dowiedzą się m.in. gdzie znaleźć schron przeciwpancerny, jak radzić sobie z wrogą propagandą oraz jak pozyskać świeżą, zdatną do picia wodę. Zawarto tam również wątki patriotyczne: "Jeśli Szwecja zostanie zaatakowana przez inny kraj, nigdy się nie poddamy. Wszystkie informacje, według których opór ma ustać, są fałszywe". Szwecja szczególnie obawia się agresji rosyjskiej. Odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę i zajęła Krym - w regionie zapaliło się wiele lampek alarmowych. Przezorni Szwedzi wolą się przyglądać działaniom prezydenta Rosji - Władimira Putina. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Zawrotna kariera radnych z PiS. Zarabiają więcej niż premier!
  2. Morawiecki stracił MILION złotych! Premier tłumaczy się z majątku
  3. Były premier szaleje w sieci. Chwali się swoim roznegliżowanym ciałem
  4. Cały świat trzymał za nią kciuki. Niestety – właśnie odeszła
  5. Chcą zniszczyć Zenka Martyniuka, jego syna i całe jego życie. Znasz ich aż za dobrze
Źródło: natemat.pl Następny artykuł