Szwecja: Policjant wyjawił brudną prawdę o swojej pracy. Wyleciał z hukiem

Szwecja: Policjant wyjawił brudną prawdę o swojej pracy. Wyleciał z hukiem Źródło: źródło: europeancivilwar.com, sr.se

Jak dotąd Peter Springare zajmował dogodne stanowisko zastępcy szefa Wydziału Poważnych Przestępstw w mieście Örebro. Springare na swoim stanowisku nie przesiedział jednak zbyt długo. Mężczyzna został zwolniony z pracy po wpisie, jaki opublikował w sieci.

O Springare zrobiło się ostatnio głośno w Szwecji i na całym świecie przez jeden jego gorzki wpis. Ten zamieścił w internecie skrót tego, jak wyglądał jego ostatni tydzień pracy. Okazało się, że zastępca w Wydziale Poważnych Przestępstw często ma do czynienia z imigrantami.

No to jedziemy. Oto mój tydzień poniedziałek-piątek: gwałt, gwałt, brutalny gwałt, usiłowanie gwałtu, gwałt, rozbój, szantaż, czynna napaść na funkcjonariusza, groźby, obraza słowna policjanta, groźby pod adresem policji, handel narkotykami, napad pod wpływem narkotyków, znowu gwałt, próba zabójstwa, rozbój, pobicie…

Nazwiska podejrzanych: Ali Mohamad Mahmod, Mohammed, Mohammed Ali, znowu,znowu, znowu,  Christoffer, tak Christoffer! Szwedzkie nazwisko zamieszanego w handel narkotykami. Ali Mohamad Mahmod, znowu, znowu…

Kraje pochodzenia podejrzanych: Irak, Irak, Turcja, Syria, Afganistan, Somalia, Somalia, znowu Syria, Somalia, nieznane pochodzenie, nieznane pochodzenie, Szwecja. Połowa podejrzanych nie chce ujawnić kraju pochodzenia i nie ma ważnych dokumentów - napisał Springare.

Słowa szwedzkiego policjanta wywołały niemałą wrzawę w sieci. Funkcjonariuszowi zarzucono rasizm i ksenofobię. Nie trzeba było długo czekać, by jego przełożeni wydalili go z pracy. Springare w mgnieniu oka, po zaledwie jednym wpisie w sieci, stał się bezrobotnym znienawidzonym przez zwolenników imigracji.

W mgnieniu oka powstała jednak formacja Szwedów zgromadzonych w akcji pod nazwą Stå Upp För Peter Springare, której członkowie zrzeszyli się na Facebooku. Ci żadąją natychmiastowego przywrócenia Springare do pracy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News