Minister budownictwa mieszkaniowego i urbanizacji Szwecji, Mehmet Kaplan został zdymisjonowany. Powodem dymisji są kontakty z jedną z islamskich organizacji terrorystycznych.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej premier Szwecji, Stefan Loevfen poinformował o dymisji ministra budownictwa mieszkaniowego i urbanizacji, Mehmeta Kaplana.

To konsekwencje medialnych publikacji, które ujawniły kontakty Kaplana z jedną z islamskich organizacji terrorystycznych „Szare Wilki”. Szwedzkie media opisały spotkanie Kaplana z przedstawicielami tej organizacji.

Były już minister powiedział na konferencji, że jest przeciwnikiem jakiegokolwiek ekstremizmu a na opisanym przez media spotkaniu był jedynie gościem. Kaplan zapewnił również, że nie utrzymuje żadnych kontaktów z ekstremistami muzułmańskimi. Oświadczył także, że jego dymisja jest spowodowana tym, iż po medialnym ataku nie jest w stanie pełnić swojej funkcji.

Mehmet Kaplan nigdy nie krył tego, że jest praktykującym muzułmaninem. Wielokrotnie zaś zasłynął z kontrowersyjnych wypowiedzi wymierzonych m.in. w Izrael i jego politykę wobec Palestyny, którą porównał do postawy nazistowskich Niemiec wobec Żydów.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: tvp info

...

Zobacz również