Szwajcarskie media zarzucają jednemu z najpopularniejszych polskich komentatorów piłki nożnej w Polsce, Jackowi Gmochowi rasizm. Wszystko przez jego komentarz jaki padł w kontekście do jednego z ostatnich meczów turnieju. 

Podczas transmisji na żywo ze studia Polsatu gdzie analizowano jeden z meczów szwajcarskiej reprezentacji Jacek Gmoch nie mógł sobie przypomnieć nazwiska jednego z zawodników szwajcarskiej drużyny i zapytał innych gości w studiu jak się nazywa pomocnik „Helwetów”.

 – Tak! Ja go mylę ciągle z tą chorobą (ebolą – przyp. red.) – odparł Gmoch gdy uzyskał odpowiedź, że chodzi o Breela Embolo.

W Polsce wypowiedź byłego selekcjonera polskiej reprezentacji została odebrana jako kolejna zabawna wpadka „analizatora futbolu nr 1 w Polsce”.

Inaczej potraktowano ją w Szwajcarii gdzie media okrzyknęły Gmocha typowym polskim rasistą. Szwajcarskie gazety pełne oburzenia zarzucają polskiemu komentatorowi ponadto brak empatii i ignorancję w kontekście faktu, iż na Ebolę w Afryce zmarło w ostanich latach ponad 10 tysięcy osób.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: gol24

Zobacz również