szpital informacje respiratory
Pixabay vitalworks
Joanna Szwalikowska - 28 Października 2020

Niepokojące informacje płyną ze szpitali. Tak tragicznie nie było nigdy

Szpitale w całej Polsce każdego dnia zmagają się z walką z pandemią koronawirusa, która w dalszym ciągu nie ustępuje. Właśnie napłynęły najnowsze wieści dotyczące respiratorów. Sytuacja jest poważna.

Szpitale w całej Polsce nadal mają wolne łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak wygląda jednak sytuacja, jeśli chodzi o respiratory> najnowsze wieści, jakie napłynęły z polskich placówek medycznych, są niepokojące.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Niepokojące informacje ze szpitali w całej Polsce. Chodzi o respiratory

We wszystkich województwach nadal wolne są łózka dla osób zakażonych koronawirusem. Niestety, o wiele gorzej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o wolne respiratory, tak wynika z informacji zebranych przez Polską Agencję Prasową. W miejscach, gdzie liczba zajętych łóżek powoli zaczyna równać się liczbie wszystkich tych, które są dostępne, wojewodowie zapowiadają poszerzenie bazy.

Jak wynika z informacji przekazanych Polskiej Agencji Prasowej przez regionalny urząd, w województwie dolnośląskim w szpitalach istnieje 1456 łóżek dla osób chorujących na koronawirusa. W poniedziałek 775 z nich było zajętych. Na 116 respiratorów z kolei, 61, czyli ponad połowa jest zajętych.

Województwo kujawsko-pomorskie posiada 1150 łóżek dla pacjentów z COVID-19, natomiast 633 z nich jest już zajętych, przekazał Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Na 100 respiratorów, 47 jest w użyciu. Rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól zastrzegał jednak wielokrotnie, iż niewykluczone, że baza zostanie powiększona.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował, że w regionie jest 1167 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 864 jest zajętych (stan na niedzielę). Jeśli mowa o respiratorach 55 z 98 dostępnych jest zajętych.

Pomorze Zachodnie dysponuje 883 łóżkami, wynika z informacji Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, 515 z nich obecnie jest zajętych. Dostępne respiratory to 67, z czego 49 już jest zajętych.

Województwo lubuskie dla pacjentów zmagających się z COVID-19 przygotowało 1038 łóżek, z czego w poniedziałek 422 były zajęte, przekazał dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Na 57 łóżek respiratorowych, 24 był zajęte, wynika z ostatnich dostępnych danych.

W województwie łódzkim sytuacja wygląda bardzo poważne. Dane Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi wskazują, iż w poniedziałek z 1800 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem, zaledwie 268 było wolnych. Rzeczniczka wojewody Dagmara Zalewska miała przekazać, iż wolnych jest 77 respiratorów.

Sytuacja epidemiczna w województwie mazowieckim również jest niepokojąca. Z 1968 łóżek szpitalnych, które przeznaczono dla chorych na COVID-19, zajęto już 1450, przekazał Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Na 140 dostępnych respiratorów, 119 jest zajętych.

Województwo małopolskie - na 2280 dostępnych łóżek, obecnie zajętych jest 907, natomiast na 192 respiratory aż 188 jest w użyciu.

Wojewoda opolski przekazał Polskiej Agencji Prasowej, iż w regionie przygotowano 610 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem. 378 z nich już jest zajęte. Udostępniono zaledwie 33 respiratory, z czego 20 urządzeń jest w użyciu.

Urząd Wojewódzki województwa pomorskiego przekazał, że liczba łóżek przygotowanych dla chorych na COVID-19 to 1037, 551 z nich było zajętych w poniedziałek. Na 39 dostępnych respiratorów zajęte są aż 33.

Województwo Podlaskie na podstawie danych prekazanych przez Urząd Wojewódzki w niedzielę na 877 łóżek, 454 są zajęte. Dane dostępne na stronie internetowej wskazują również, iż 42 respiratory na 51 dostępnych, jest w użyciu.

Województwo podkarpackie - na 1090 dostępnych łóżek, zajętych jest 654. Z 57 respiratorów, 50 jest w użyciu. Jeśli mowa natomiast o województwie śląskim, na podstawie danych Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, ustalono, że zajęto 982 z 1525 dostępnych łóżek. Na 118 respiratorów, zajętych jest 91.

Województwo Świętokrzyskie dysponuje 890 łóżkami dla pacjentów covidowych, z czego 704 zostało już zajętych. Liczba dostępnych respiratorów to 81, z czego 51 jest w użyciu. Warmia i Mazury posiadają natomiast 738 łóżek, z czego na ten moment zajętych

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Wiadomo, co dzieje się z Andrzejem Dudą. Przerwano milczenie ws. protestów

2. Mało kto nagłaśnia, jest drugie dno wyroku TK. Odbierają kobietom odszkodowania

3. Kinga Duda przerwała milczenie. Wydała oświadczenie dot. protestów aborcyjnych

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował natomiast, że w regionie zorganizowano 1547 łóżek dla pacjentów z COVID-29, z czego 1250 jest zajętych, a 297 wolnych. Na 173 respiratowy 74 są zajęte, a 99 pozostaje wolnych.

Wraz z kolejnymi zachorowaniami liczba dostępnych łóżek oraz respiratorów stopniowo się zmniejsza. O ile sytuacja w kwestii łóżek, nie wygląda jeszcze dramatycznie, o tyle z respiratorami jest o wiele gorzej. Jak obiecują jednak władze, zasoby mogą w każdej chwili zostać powiększone zgodnie z potrzebami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zrobił sobie drzemkę w parku, nagle podszedł do niego gepard. Wszystko się nagrało
  2. Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Polska zablokowała debaty UE w sprawie sztucznej inteligencji. Kuriozalna sytuacja, wszystko przez jedno słowo
  7. Zaskakujący produkt, który może uchronić Twoje zdrowie. Zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: PAP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News