Pielęgniarka zdradziła prawdę o sytuacji w polskich szpitalach. Łzy same cisną się do oczu, ale najgorsze wydarzyło się później

Pielęgniarka zdradziła prawdę o sytuacji w polskich szpitalach. Łzy same cisną się do oczu, ale najgorsze wydarzyło się później Źródło: pixabay.com DarkoStojanovic

Szpital przyjmuje pacjentów zarażonych koronawirusem, choć tak naprawdę nie ma do tego warunków? Pielęgniarka ujawniła porażającą prawdę, ciężko uwierzyć.

Zwyczajny szpital przekształcony w placówkę zakaźną? Taki los spotkał kilkanaście oddziałów w Polsce, gdy przypadków zakażenia Covid-19 było coraz więcej. Liczba chorych nadal rośnie i jak się okazuje największy dramat rozgrywa się w miejscach, gdzie tak naprawdę wszystko powinno być pod kontrolą. Pandemia zaskoczyła wszystkich, jednak najbardziej cierpią przez to szpitale, które nie były, i wciąż nie są, przygotowane na przyjmowanie tak wielu pacjentów. 

Niejeden polski szpital przechodzi ten koszmar. Pielęgniarka ujawniła prawdę, ale najgorsze wydarzyło się później 

Jeżeli ktoś z was zastanawiał się, jak wygląda walka z koronawirusem z punktu widzenia samych służb medycznych, dzięki publikacji jednej z pielęgniarek może poznać prawdę, choć takich informacji chyba nikt się nie spodziewał. Pani Renata Piżanowska ze szpitala w Nowym Targu postanowiła ujawnił, jak za kulisami wygląda epidemia Covid-19 szczerze przyznają, że brak sprzętu jest jedynie wierzchołkiem góry. Apelując do prezydenta Andrzeja Dudy zdradziła, że w placówce brakuje podstawowych akcesoriów ochronnych, dlatego maseczkę była zmuszona uszyć sobie sama. Jednak nie to jest w tym wszystkim najgorsze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak informuje "Tygodnik Podhalański", dyrektor szpitala w Nowym Targu, będący jednocześnie radnym PiS, dyscyplinarnie zwolnił z pracy pielęgniarkę za wpis, który zamieściła na Facebooku. Kobieta zupełnie nie spodziewała się, że apelując do rządu i pokazując społeczeństwu, jak wyglądają realia walki z koronawirusem nagle zostanie bez pracy. Należy również wspomnieć, że w szpitalach brakuje nie tylko sprzętu, ale i rąk do leczenia, dlatego tym bardziej zaskakująca jest decyzja dyrektora. Czym zatem pielęgniarka zasłużyła sobie na zwolnienie?

- Tak wyglądają moje ręce po 12 godzinach pracy, zeżarta skóra od płynu dezynfekcyjnego. Tak wygląda moja maseczka, którą zrobiłam sama, kiedy nie miałam co założyć, czym się zasłonić, żeby nachylić się nad pacjentką, która potrzebowała pomocy. Tak więc, Panie prezydencie Andrzej Duda, nie mamy wszystkiego, jak widać. Nie mam podstawowego zabezpieczenia, który ma mnie czy pacjentkę chronić. Przecież ja nie wiem, czy pacjentka jest zdrowa, nawet nie wiem, czy ja jestem zdrowa - napisała pielęgniarka z Nowego Targu, zamieszczając dwa zdjęcia. 

Dyrektor szpitala zabrał głos 

Po nagłośnieniu sprawy zwolnionej pielęgniarki dyrektor szpitala zabrał głos, wyjaśniając, dlaczego zdecydował się na zwolnienie dyscyplinarne. Przesłał bowiem do "Gazety Krakowskiej" oświadczenie, w którym przyznał, że post pracownicy "siał panikę". 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym

2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

- Decyzję o zwolnieniu dyscyplinarnym Pani Renaty Piżanowskiej podjąłem po opublikowaniu przez nią swojego wpisu na profilu na Facebook. Żyjemy w okresie ogłoszonego stanu epidemii – od każdego z nas zależy, jak przetrwamy ten okres. Od wykwalifikowanego personelu medycznego, pracowników szpitala mamy prawo wymagać więcej niż od zwykłych ludzi. Odpowiedzialności, rzetelności i prawdziwego przekazywania informacji. Tymczasem post tej Pani był sianiem paniki wśród ludzi, co w obecnej sytuacji może mieć opłakane skutki. Przekazywanie nieprawdziwych informacji w przestrzeni publicznej może mieć dramatyczne skutki - napisał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 30 nowych przypadków koronawirusa. Ilość ofiar śmiertelnych również rośnie
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Chcieli zrobić obiad, skończyło się katastrofą. Trudno uwierzyć, co tam się stało, zdjęcia zwalają z nóg
  5. W tragicznych okolicznościach straciła 15-letnią córkę. Po kilku miesiącach nagle dostała wiadomość, nie mogła przestać płakać
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News