Podjęto decyzję. Nie wszyscy chorzy będą leczeni w szpitalu

Podjęto decyzję. Nie wszyscy chorzy będą leczeni w szpitalu Źródło: Jan Bielecki/East News

Szpital nie dla każdego? Okazuje się, że tak. Decyzja została już podjęta - nie wszyscy chorzy na COVID-19 będą mogli być leczeni w placówkach medycznych.

Szpital nie przyjmie każdego pod swój dach. Decyzja Ministerstwa Zdrowia zdziwiła niejednego Polaka, jednak należy mieć na uwadze inną rzecz.

Chory niekoniecznie musi być hospitalizowany

W nowym rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia możemy przeczytać, że obowiązkowej hospitalizacji podlegają osoby, u których stwierdzono COVID-19 wywołany przez SARS-Cov-2. Jednak lekarz, który zajmuje się przypadkiem, równie dobrze może przekazać pacjenta do leczenia w ramach izolacji odbywanej w warunkach domowych.

Ustawa o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi mówi, że to Minister Zdrowia decyduje o wykazie chorób, które zdiagnozowane u chorego mają mu zagwarantować miejsce w szpitalu zakaźnym. W nowym rozporządzeniu będą również zawarte uwagi, jak ma zachować się lekarz lub felczer w przypadku podejrzenia lub rozpoznania choroby zakaźnej. Osoby chore na COVID-19 powinny zostać w szpitalu, lecz to lekarz zadecyduje, jakie jest ryzyko, że chory zarazi inne osoby w domu, czy znajduje się w grupie ryzyka, czy ma choroby towarzyszące.

Szpital dzięki temu nieco zaoszczędzi na środkach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Takie rozwiązanie ma też pewien plus, bowiem szpitale nie będą w takim przypadku tracić specjalnie przygotowanych kombinezonów, maseczek, gogli i płynu dezynfekującego - tego sprzętu nigdy za wiele, szczególnie w tej sytuacji. Osoba przebywająca w izolacji domowej będzie codziennie monitorowana i sama ma również obowiązek informować oddział zakaźny oraz sanepid o odczuwalnych zmianach w samopoczuciu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem w naszym kraju
2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Chory na koronawirusa lub potencjalnie chory otrzyma odpowiednie leki, wskazówki, a jego pobyt w miejscu wyznaczonej kwarantanny będą monitorować pracownicy medyczni lub policjanci. Za złamanie przepisów dotyczących domowej izolacji grozi mandat o wysokości 5 tysięcy złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Biedronka przekazała ważną wiadomość dla wszystkich klientów. Niewiele osób zdawało sobie sprawę, że tak jest
  4. Porażająca relacja w Włoch. Starsze osoby umierają w przykrych warunkach
  5. Znały się od 17 lat i były najlepszymi przyjaciółkami. Badania genetyczne ujawniły oszałamiającą prawdę, nie do uwierzenia
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News