Ponad 60 osób z objawami. Ciężka sytuacja w polskim szpitalu

Ponad 60 osób z objawami. Ciężka sytuacja w polskim szpitalu Źródło: Unsplash

Polski szpital zdziesiątkowany przez chorobę. Do tej pory odnotowano objawy u 60 pacjentów. Sanepid prowadzi już badania.

Polski szpital zmaga się z lokalną epidemią. Doszło do masowych zachorowań. Obecnie służby badają, jaki może być powód pogorszenia się zdrowia pacjentów.

Ponad 60 osób chorych

Szpital w Poznaniu odnotował już ponad 60 przypadków zatrucia pokarmowego wśród pacjentów. Do zatruć doszło na różnych oddziałach obiektu przy ulicy Juraszów. Władze szpitala przekonują, że sytuacja została już opanowana i żadnemu z pacjentów nie zagraża niebezpieczeństwo. Obecnie Sanepid bada przyczyny masowego zatrucia.

Zgodnie z informacjami podanymi przez służby, szpital w Poznaniu opanował już sytuację i podaje odpowiednie leki 82 pacjentom. Całe szczęście żaden z pacjentów nie odniósł poważnego uszczerbku na zdrowiu. U chorych zaobserwowano jedynie łagodne objawy biegunki oraz wymioty. Obecnie sanepid bada przyczyny zatrucia pokarmowego, które dotknęło wielu pacjentów, znajdujących się na różnych oddziałach szpitala.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poznański szpital podał już pacjentom odpowiednie leki

Pracownicy sanepidu odwiedzili już szpital przy ul. Juraszów i pobrali próbki jedzenia z kuchni oraz od pacjentów. Według wstępnych ustaleń za zatrucie pokarmowe nie odpowiadają wirus ani salmonella. Chorzy jednak zwrócili uwagę na pasztet, który podano tego dnia podczas posiłków. Służby mówiły również o bałaganie, panującym w kuchni oraz w całym szpitalu - to także mogło przyczynić się do masowych zatruć. Brak porządku spowodowany jest niedoborem personelu sprzątającego  w poznańskim szpitalu.

Dzisiaj grzeje: 1. Skorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahania

2. IMGW ostrzega przed potężnym niżem. Dennis bezlitośnie uderzy w Polskę, skutki będą opłakane

Zatrucie pokarmowe, które zaatakowało szpital w Poznaniu, zostało już opanowane. Personel podał do informacji publicznej, że pacjenci czują się już lepiej, a zastosowanie odpowiednich leków szybko przyniosło oczekiwane efekty. Służby zapewniają, że nie ma powodów do paniki, zwłaszcza że objawów nie wywołał żaden poważny wirus.

Najważniejsze newsy dnia:

  1. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  2. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Otrzymają zasiłek przedemerytalny, wystarczy spełniać kilka wymogów
  3. Zacięła się kartką papieru w palec, niedługo potem musiała walczyć o życie. Zdjęcie dłoni tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  4. Niewiarygodne sceny podczas kręcenia "Sprawy dla reportera". Nawet Jaworowicz przecierała oczy ze zdumienia
  5. 10 milionów Polaków dostanie niebawem list. Można ponieść niemiłe konsekwencje przez nieuwagę

źródło: msn.com/Radio Zet/tenpoznan.pl/Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News