Śmierć 57-letniej pacjentki z Poznania z powodu koronawirusa. Prokuratura podjęła ostateczną decyzję

Śmierć 57-letniej pacjentki z Poznania z powodu koronawirusa. Prokuratura podjęła ostateczną decyzję Źródło: Pixabay.com 1662222

Szpital w którym zmarła pacjentka z koronawirusem, został oskarżony o nieprawidłowości. Poznańska prokuratura wydała oświadczenie w tej sprawie.

Szpital, w którym zmarła 57-letnia pacjentka z koronawirusem, mógł być odpowiedzialny za śmierć kobiety. Tak wynika z anonimowego donosu, który trafił do poznańskiej prokuratury. Wydano oficjalne oświadczenie w tej sprawie, decyzję przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Szpital mógł mieć związek ze śmiercią kobiety

57-latka przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Była pierwszą pacjentką w Wielkopolsce, u której wykryto wirusa SARS-CoV-19. Stan kobiety od początku był bardzo ciężki - miała zaawansowane zapalenie płuc. Lekarze utrzymywali ją w stanie śpiączki farmakologicznej, była podłączona do respiratora. Zmarła w czwartek 12 marca 2020 roku.

W dniu śmierci 57-latki prokuratura poznańska zażądała dostępu do pełnej dokumentacji medycznej. Jak wyjaśnił prokurator, działania te związane były z publikacją anonimowego listu, który we wtorek 10 marca 2020 roku pojawił się na łamach portalu Epoznan.pl. W liście opisane zostały nieprawidłowości, do których dojść miało w trakcie przyjęcia 57-latki do szpitala. Opis rzekomo pochodził o pracowników placówki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poznański szpital został oskarżony o nieprawidłowości

Prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu poinformował o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie sytuacji, która rzekomo miała wydarzyć się poznańskim szpitalu.

- Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto w Poznaniu odmówiła wszczęcia postępowania z anonimowego zawiadomienia dotyczącego sytuacji rzekomo zaistniałej w wielkopolskim szpitalu. Decyzja ta została podjęta w wyniku analizy złożonego zawiadomienia opartego na informacjach, którym nie można przypisać cechy wiarygodności, co jest niezbędne do wszczęcia i prowadzenia postępowania karnego - przekazał prok. Łukasz Wawrzyniak.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat sanepidu ws. koronawirusa. Pilne poszukiwania, wielkie niebezpieczeństwo
2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

Mężczyzna zaznaczył, że w związku z panującą pandemią, w mediach pojawia się wiele niesprawdzonych i emocjonalnych informacji, które często okazują się fałszywe.

- Wynikają one bądź to z powodowanej zrozumiałymi emocjami błędnej oceny zdarzeń, bądź czasem, niestety z rozmyślnego działania obliczonego na wywołanie sensacji - powiedział prokurator Wawrzyniak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców
  4. Czy koronawirusem można zarazić się przez jedzenie? Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości
  5. Karygodne zachowanie księdza. Agata nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co robi
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News