Paraliż szpitala na południu Polski. Stwierdzono koronawirusa u lekarza

Paraliż szpitala na południu Polski. Stwierdzono koronawirusa u lekarza Źródło: unsplash.com Milfuegos

Cały szpital na południu Polski sparaliżowany. Jeden z lekarzy zaraził się koronawirusem. Sytuacja jest dramatyczna.

Każdy szpital w Polsce robi wszystko, by jak najlepiej przygotować się na ewentualne przyjęcie pacjentów zarażonych koronawirusem. Medycy pracują dzień i noc w szczególności w placówkach, gdzie znalazły się już poszczególne przypadki. Panika z każdym dniem narasta coraz, a najwięcej mówi się o południu kraju, gdzie zgłasza się jeszcze więcej zarażonych. Tym razem pojawiły się informacje o stwierdzeniu wirusa u jednego z lekarzy

Cały szpital sparaliżowany. Lekarz zarażony koronawirusem 

W województwie śląskim właśnie zdiagnozowano dwunasty już przypadek zarażenia koronawirusem. Niestety, kolejnym chorym jest mężczyzna w sile wieku, lekarz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Personel szpitala natychmiast został postawiony na nogi. Nie podano, czy zaraziły się również osoby współpracujące z lekarzem lub pacjenci. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wiadomo jednak, że mężczyzną zajmują się już inni specjaliści, a jego stan określany jest jako dobry. Niewykluczone, że informacje o kolejnych możliwych przypadkach pojawią się w przeciągu kilkunastu godzin lub kilku dni. Doniesienia o zakażeniu lekarza potwierdziła rzeczniczka szpitala Joanna Chłądzyńska. Poinformowała także, że w związku z tym szpital wstrzymuje planowe przyjęcia w obu swoich lokalizacjach – przy ul. Ceglanej i Medyków. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz handlu złagodzony. Nieoficjalnie: rząd wprowadza ważne zmiany z powodu koronawirusa

2. Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły"

Należy wspomnieć, że z uwagi na panującego koronawirusa, osoby z objawami, jak: kaszel, gorączka, ból mięśni powinny zgłosić się do najbliższej placówki, by skontrolować swój stan zdrowia. Jednocześnie, przebywając wśród osób z posobnymi symptomami, każdy powinien zachować minimum metr odległości. Specjaliści alarmują także o częste mycie rąk i unikanie dużych skupisk ludzi. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W sieci krąży list znanego wirusologa. Znaleźć można w nim wiele cennych wskazówek, które mogą uchronić nas przed zarażeniem
  2. Artur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia Polaka
  3. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  4. Szkoły będą prowadzić lekcje przez internet? Jest decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej
  5. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  6. W Biedronkach zostały zainstalowane nowe kasy z ukrytymi funkcjami. Dobrze je znać

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News