Miał mieć zabieg, a zamiast tego został obrzezany. Skandal w brytyjskim szpitalu

Miał mieć zabieg, a zamiast tego został obrzezany. Skandal w brytyjskim szpitalu Źródło: Wikipedia - Tomasz Sienicki

Szpital popełnił fatalną pomyłkę, w wyniku której pacjent, który miał mieć zwykły zabieg, został obrzezany. Skandaliczna sytuacja, mężczyzna żąda odszkodowania, lecz nic już nie zmieni konsekwencji wynikających z pomyłki.

Szpital miał poważne kłopoty, gdy okazało się, że pomylono pacjenta. Zabiegowi obrzezania została poddana zupełnie inna osoba, która czekała na zwykły zabieg cytoskopii. Gdy poszkodowany zrozumiał, co się stało, nawet nie wiedział co powiedzieć.

Brytyjski szpital miał poważne kłopoty. Pomylono pacjenta, omyłkowo go obrzezano

70-letni Brytyjczyk, Terry Brazier, zdecydowanie nie może zaliczyć tej wizyty w szpitalu w Leicester do udanych. Udał się na standardowy zabieg, który muszą przejść osoby nietrzymające moczu. Wykonana miała być cytoskopia, czyli umieszczenie w pęcherzu moczowym specjalistycznej kamerki oraz wstrzyknięcia botoksu w ściany pęcherza moczowego. Dzięki temu pacjent miał sparaliżowaną część pęcherza i nie odczuwał bólu przy swojej przypadłości. 70-latek zorientował się jednak, że coś poszło nie tak, dopiero po zabiegu.

- Poszedłem na operację wstrzyknięcia botoksu do ścianki pęcherza moczowego, a zostałem obrzezany. Nie wiedzieli, co powiedzieć, gdy dowiedzieli się, że mi to zrobili - opowiadał oburzony Brytyjczyk.

Incydent był niczym innym, jak fatalną pomyłką. Obrzezany miał być inny pacjent, ale wskutek błędu na stół operacyjny trafił Terry Brazier. Lekarze nie mając pojęcia, że operują niewłaściwą osobę, wykonali zabieg obrzezania na 70-latku.

Szpital musiał przeprosić oraz zapłacić ogromne odszkodowanie poszkodowanemu pacjentowi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W placówce zostało przeprowadzone bardzo szczegółowe dochodzenie, które miało wykazać, w jaki sposób doszło do pomyłki. Andrew Furlong, który jest dyrektorem szpitali uniwersyteckich w Leicester, wydał oficjalne oświadczenie, w którym przeprosił pacjenta i poinformował, że placówka zrobi wszystko, aby zrekompensować straty. 70-letni Terry Brazier otrzymał od szpitala 20 tysięcy funtów rekompensaty za poniesione szkody. 

Dzisiaj grzeje: 1. Cyklon brytyjski już niedługo uderzy w Polskę. IMGW wydało pilne ostrzeżenia
2. ZUS chwali się nowym narzędziem do kontroli. Tysiące osób straci pieniądze

- Chciałbym raz jeszcze przeprosić pana Braziera. Traktujemy takie sytuacje bardzo poważnie [...] Pieniądze nigdy nie mogą cofnąć tego, co się stało, ale mamy nadzieję, że ta wypłata zapewni jakąś rekompensatę - opowiedział na łamach "Guardiana" Andrew Furlong, przepraszając najmocniej swojego pacjenta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwielbiana aktorka "Klanu" miała operacje plastyczne?  Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!" Przyznała się do WSZYSTKIEGO, żałuje ingerencji w twarz
  2. Legendarny polski aktor zmarł na chorobę, która zabija tysiące Polaków. To było prawdziwe piekło
  3. Gwiazda "M jak miłość" miała straszny wypadek. Niestety, nie zdążyła wyhamować, straciła życie niewinna istota
  4. Znany aktor odmówił intymnej sceny z Przybylską, bo miała opryszczkę. Ania objechała go tak, że aż go wryło w ziemię
  5. Koledzy gwałcili go kijem bejsbolowym, kazali udawać psa. Podano zatrważające szczegóły zbrodni, która wstrząsnęła Polską

Źródło: Radiozet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News