Bunt w pogotowiu, polski szpital pogrążył się w chaosie. Ratownicy skierowali do pacjentów jedną wiadomość

Bunt w pogotowiu, polski szpital pogrążył się w chaosie. Ratownicy skierowali do pacjentów jedną wiadomość Źródło: Piotr Molecki/East News

Nie da się ukryć, że w dobie pandemii szpital jest jednym z ważniejszych miejsc niosących pomoc obywatelom. Niestety, ochrona zdrowia od lat jest niedofinansowana, a braki przekładają się na funkcjonowanie placówek. Jedna z nich musi mierzyć się z kolejnymi problemami. Wszystko za sprawą buntu pracowników.

Osoby pracujące w ochronie zdrowia zazwyczaj mogą nazwać szpital swoim drugim domem. Wielogodzinne dyżury i ogromna odpowiedzialność za życie innych mogą mocno dawać się we znaki pielęgniarkom, ratownikom i lekarzom. W jednej placówek przelała się czara goryczy. Co wywołało bunt?

Kolejny problem, z którym musi mierzyć się szpital

Podczas pandemii część osób była wdzięczna pracownikom ochrony zdrowia za ich poświęcenie. Niestety, nie zawsze mogą oni liczyć na wsparcie, co potwierdzał list znaleziony przez pewnego ratownika medycznego. Pewien szpital zdecydował się na krok, który wywołał bunt wśród pracowników. Ratownicy postanowili się przeciwstawić.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Gazeta Wrocławska, szpital w Oleśnicy stanął w obliczu niemałego kryzysu. Dyrekcja postanowiła zmienić tamtejszego kierownika pogotowia ratunkowego. Otrzymał on rozwiązanie kontraktu z okresem wypowiedzenia 3 dni. Ratownicy medyczni nie mogli tego tak zostawić. Dotychczasowy kierownik przez 30 lat był chirurgiem i od 22 lat prowadził karetkę, niosąc pomoc potrzebującym. Od 1 czerwca miał on zostać zastąpiony przez osobę po kursie pierwszej pomocy oraz studiach z zakresu promocji zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ratownicy medyczni w starciu z dyrekcją szpitala

Dyrekcja, która odpowiada za szpital w Oleśnicy twierdzi, że do kierowania zespołem ratowników nie jest wykształcenie medyczne. Jednak pracownicy placówki ochrony zdrowia postanowili wstawić się za wieloletnim przełożonym. Skierowali pismo do dyrektora szpitala.

- Fakt przedstawienia wypowiedzenia obecnemu kierownikowi, bez zachowania okresu wypowiedzenia oraz bez wcześniejszego oficjalnego poinformowania pracowników pogotowia o powoływaniu nowego kierownika, jest lekceważeniem ustalonego podczas styczniowego zebrania konsensusu - napisali pracownicy pogotowia, przytaczani przez portal Gazeta Wrocławska.

Póki co, z uwagi na bunt pracowników pogotowia, kierownikiem nadal pozostaje Michał Geneja. Dyrekcja zapowiedziała, że po zniesieniu stanu epidemii zostanie ogłoszony konkurs na nowego kierownika pogotowia. Wielu pacjentów może być przejętych tym, co dzieje się w szpitalu w Oleśnicy. Ratownicy medyczni jednak uspokajają, że ta sytuacje nie odbije się na chorych.

Dzisiaj grzeje: 1. Jaruś z "Chłopaków do wzięcia" sięgnął dna. W sieci pojawiło się nieprawdopodobne nagranie, ręce opadają

2. Znajoma z dzieciństwa ujawniła wiek Małgorzaty Rozenek. Niewiarygodne, gwiazda TVN nie mogła się spodziewać

- Żaden z nas, ratowników medycznych, pielęgniarek i pielęgniarzy czy lekarzy, nie ma w zwyczaju stosować tego typu szantażu. Każdemu z pracowników, którzy w zdecydowanej większości są również entuzjastami przyświeca motto naszego szpitala "Zdrowie pacjenta najwyższym celem" - uspokajają ratownicy medyczni w swoim oświadczeniu, przytaczanym przez portal Gazeta Wrocławska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zatrważające doniesienia z Lubelszczyzny. 4-latka postrzelona przez matkę
  2. Michał Listkiewicz ujawnił, dzięki komu Polska dostała Euro 2012. To on dał nam wielką radość
  3. Śmiertelna trucizna w popularnych napojach, są pierwsze ofiary. Może być w każdej butelce, dramatyczny apel policji w Niemczech
  4. Pilny komunikat sanepidu, wielkie niebezpieczeństwo. Koronawirus w kościele, trwają poszukiwania wiernych
  5. Jaruś z "Chłopaków do wzięcia" sięgnął dna. W sieci pojawiło się nieprawdopodobne nagranie, ręce opadają
  6. Do sieci trafiła receptura na jeden z najbardziej orzeźwiających napojów świata. Rabarbarowa lemoniada

Źródło: Gazeta Wrocławska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News