Szpital nowym ogniskiem koronawirusa
unsplash.com Martha Dominguez de Gouveia
Weronika Wasiak - 2 Października 2020

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety w szpitalu, w ciągu doby zmarło już 5 osób

Szpital nowym ogniskiem koronawirusa. Z najnowszych doniesień mediów wynika, że sytuacja w placówce jest fatalna, a gdyby tego było mało, stale się pogarsza. Tylko w ciągu ostatniej doby zmarło tam 5 osób.

Okazuje się, że szpital w polskim mieście nie radzi sobie z koronawirusem. Zarażeni trafiają do placówek z nadzieją na szybki powrót do zdrowia, ale niestety, personel nie jest w stanie przewidzieć wszystkich scenariuszy. Właśnie poinformowano o sporym ognisku w jednej z placówek. Nie jest dobrze.

Krzysztof Jackowski w niepokojącej wizjiZatrważająca wizja Jackowskiego, aż złapał się za głowę. W Polsce dojdzie do koszmarnych scen, już niedługoCzytaj dalej

Kolejne ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, tym razem padło na szpital

"Dziennik Wschodni" podaje, że na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej szpitala w Puławach na ul. Bema wykryto ognisko COVID-19. Wojewódzki sanepid przekazał, że w ciągu ostatniej doby w regionie z powodu koronawirusa zmarło 6 osób, a 5 z nich leczyło się we wspomnianej placówce. Ofiary śmiertelne to: 82-letni mężczyzna z powiatu ryckiego, 58-latek z Lublina, 62-latek z powiatu opolskiego, 86-latek z powiatu kraśnickiego oraz 64-letni pacjent z powiatu kraśnickiego. Wiadomo, że wszyscy mieli choroby współistniejące.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Niestety, "Dziennik" donosi również, że w powiecie puławskim liczba zachorowań zaczęła wzrastać w zatrważającym tempie. Oddział Intensywnej Opieki Medycznej stał się trzecim już ogniskiem COVID-19 w tym regionie. Wiadomo, że zarażeni są trzej członkowie personelu, a także jedna osoba z zewnątrz - krewny choreo pracownika szpitala. Dramatyczna sytuacja z każdą chwilą przybiera na sile.

"Dziennik Wschodni" dodaje, że SP ZOZ coraz gorzej radzi sobie z wirusem. W zeszłym tygodniu zaraziło się 16 osób, w tym wielu pracowników oddziału wewnętrznego. Teraz na kwarantannę domową skierowano aż 40 osób, a 16 objęto nadzorem epidemiologicznym.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, stało się. 5 października wraca obowiązkowa kwarantanna dla Polaków, smutne informacje

2. Od soboty wracają obostrzenia. Największe polskie miasta w żółtych i czerwonych strefach

3. Surowe ograniczenia na Wszystkich Świętych? Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych informacji

Przypominamy, że tylko ostatniej doby w całym kraju potwierdzono 2292 nowych przypadków zarażenia. Zmarło 26 osób, a jedna z nich nie miała chorób współistniejących.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bolesne rozstanie w "Pytaniu na śniadanie". Uwielbianą prezenterkę zastąpi nowa twarz
  2. Piłkarz Legii Warszawa eksplodował po meczu. Na antenie padły wulgarne słowa, wszystko na oczach milionów Polaków
  3. Wielka ewakuacja i surowe zakazy. Wszystko zacznie się 12 października, "przygotowujemy się na najgorsze"
  4. Nie żyje wspaniały aktor, miał zaledwie 19 lat. Tragiczną informację przekazał słynny tata
  5. Dramatyczne sceny, gwiazdor disco polo zaatakowany podczas podróży. Agresywny napastnik nie miał skrupułów
  6. Sprytny patent na idealnie puszyste kotlety mielone. Wystarczy dodać do nich 1 składnik

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Dziennik Wschodni

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News