Szpital w Polsce
Screen "Uwaga! TVN" TVN
Monika Majko - 17 Listopada 2020

Dramatyczna relacja pacjentów z polskiego szpitala. Byli bezsilni, wszystko za zamkniętymi drzwiami

Szpital jest miejscem dramatycznych scen, wszystko dzieje się za zamkniętymi drzwiami placówki. Relacje pacjentów mrożą krew w żyłach, dziennikarze "Uwaga! TVN" dotarli do przerażającej prawdy. Podopieczni placówki umierali w cierpieniach, bez pomocy, o którą tak prosili. Nie reagowano nawet na dzwonki alarmowe.

Szpital w dużym polskim mieście jest miejscem dramatycznych wydarzeń, relacje pacjentów placówki, która zajmuje się chorymi na COVID-19, mrożą krew w żyłach. Dziennikarze "Uwaga! TVN" ujawnili porażającą prawdę o wydarzeniach na oddziale.

Szpital miejski w Poznaniu został przekształcony w placówkę covidową

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu od kilku miesięcy zajmuje się pacjentami z COVID-19. Redakcja "Uwagi" otrzymała kilka wstrząsających relacji od zaniepokojonych sytuacja w placówce pacjentów, którzy zostali przyjęci na dawny oddział chirurgii ogólnej.

Od dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeOd dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeCzytaj dalej

Pacjenci z oddziału wyznali, że na oddziale brakuje personelu, który również przebywa na kwarantannach z powodu COVID-19. Chorzy muszą pomagać sobie nawzajem, bo na pomoc medyków nie ma co liczyć.

– W tej chwili na oddziale zostały dwie osoby z personelu, reszta jest na kwarantannie. Jest wiele takich sytuacji, gdzie pacjenci muszą pomagać drugim pacjentom – wyjawił pan Maciej, jeden z pacjentów szpitala.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Pacjenci zostają na całą noc bez opieki lekarskiej. Wielu z nich umiera w cierpieniach

Personel, który zajmuje się chorymi, często traktuje ich w skandaliczny sposób. Jak relacjonuje jedna z pacjentek oddziału "Ludzie traktowani są jak przedmioty. Do chorych zwraca się w sposób: "Czego się, ku…, drzesz".

– W ciągu dwóch dni umarły trzy osoby. Od godz. 23 do 5:30 na oddziale nie ma nikogo, są tylko pacjenci – dodaje jedna z chorych.

Dzisiaj grzeje:

1.Od dzisiaj obowiązkowe testy na koronawirusa dla grupy Polaków. Niespodziewana wiadomość

2. Agata Duda wydała nagłe oświadczenie. Pierwsza Dama zabrała głos w sprawie ciąż

3. Śmierć przyszła nagle. Nie żyje aktor znany z "M jak miłość", "Na wspólnej", "Barw szczęścia" i wielu innych serialów

Najbardziej przerażające są jednak informacje o braku podstawowej opieki medycznej w czasie nocy. Jak donoszą pacjenci, od godziny 23:00 do 5:30 na oddziale nie ma zadnego medyka, który w razie potrzeby mógłby udzielić choremu stosownej pomocy.

– Zostawia się pacjentów na całą noc i nie wolno wciskać przycisków alarmowych i nikt tego nie robi. Pacjenci, którzy są podłączeni pod sprzęt, który pokazuje saturację na poziomie 15-20 proc., leżą tak całą noc. Pacjenci, którzy wymiotują całą noc, leżą tak we wszystkim. Pacjenci umierają w nocy, ponieważ nie otrzymują pomocy, mimo wołania i krzyków – relacjonuje pan Maciej.

– W przypadku zgonów, które tutaj były, tylko raz dokonywano reanimacji, kiedy pacjentka zeszła z tego świata na oczach personelu i próbowano ją ratować. Natomiast cała reszta to są zgony po nocy – dodał mężczyzna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Olaf Lubaszenko wytrwale dąży do zdrowia. Przeszedł niesamowitą metamorfozę
  2. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Jesienią częściej niż zwykle jesz imbir? Miej się na baczności, możesz sobie poważnie zaszkodzić
  7. Ponad 1,4 mln osób może dostać częściowy zwrot za paliwo. Jest jeden warunek

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News