Dobiegł końca 61. konkurs piosenki „Eurowizja”, jednak emocje wciąż nie gasną. Swój wynik skomentował sam Michał Szpak, który stwierdził, że dla niego ocena jury się nie liczy ponieważ jest „polityczna”.

61. konkurs Eurowizji wygrała artystka z Ukrainy, Jamala, która zaprezentowała utwór „1944”, traktujący o wypędzeniu Tatarów z Krymu zorganizowanym przez sowieckie władze. Wielu komentujących wyniki konkursu stwierdziło, że wygrana Ukrainki to kolejny raz czysto polityczna decyzja narodowych jury (których oceny w ogromnej mierze pomogły wygrać reprezentantce naszych wschodnich sąsiadów), które w ten sposób chciały pokazać sprzeciw wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę i aneksji Krymu.

ZOBACZ TAKŻE – To już koniec Eurowizji. Szpak w głosowaniu jury zajął przedostanie miejsce. Pomogły głosy widzów

Podobnego zdania jest Michał Szpak, który w rozmowie z jednym z portali rozrywkowych stwierdził, że dla niego ocena jury się nie liczy, ponieważ zawsze jest polityczna. W głosowaniu telewidzów polski artysta zajął wysokie trzecie miejsce (od jury narodowych otrzymał zaledwie kilka punktów i przedostatnie miejsce).

 – Byłem trzeci! Jury się nie liczy, jury zawsze jest polityczne – powiedział Szpak.

Jak również podzielił się polski reprezentant, po samym konkursie postanowił udać się na „ostrą balangę”.

 – Trzecie miejsce od publiki z całej Europy i Australii? Widzieliście jak bardzo się cieszyłem. Muszę to opić, idę na ostrą balangę! – mówił Szpak.

Podobne kontrowersje miały miejsce podczas 59. konkursu Eurowizji, gdy zwycięzcą okazał się Thomas Neuwirth, austriacki drag queen i działacz na rzecz środowisk LGBT, znany pod pseudonimem Conchita Wurst.

ZOBACZ TAKŻE – Szturm wściekłych Polaków na najsłynniejszego youtubera. Skrytykował Szpaka

https://www.youtube.com/watch?v=Y1yzjoNTokk

https://www.youtube.com/watch?v=_elL5u0xXX8

https://www.youtube.com/watch?v=SaolVEJEjV4

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również