Przyznawany co roku tytuł człowieka roku magazynu „Time” to bardzo prestiżowe wyróżnienie. Często wokół nominacji popularnego amerykańskiego magazynu nie brak sensacji i kontrowersji. W tym roku nie było inaczej. „Time” właśnie ogłosił, kto został człowiekiem roku. Świat po prostu zaniemówił na wieść o tym wyborze.

„Time” miało twardy orzech do zgryzienia. Na krótkiej liście nominowanych znalazł się bowiem Donald Trump, Kim Dzong Un, czy sławny w USA gracz futbolu amerykańskiego, Colin Kaepernick. Redakcja magazynu zdecydowała się jednak na wyróżnienie kogoś całkiem innego.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal zatrzęsie Polską! Znani polscy publicyści oskarżeni o GWAŁT i pobicie

Tytuł „człowieka” czy „ludzi” roku?

Dziennikarze „Time” stwierdzili, że znacznie bardziej zasłużone w tym roku są kobiety, które pomogły ujawnić aferę seksualną i przemoc wobec przedstawicielek płci pięknej. Pamiętamy, jak zaczęło się wszystko od afery seksualnej, która rozerwała Hollywood. Później w internecie Alyssa Milano opublikowała wpis oznaczony hasztagiem #metoo.

Jak podkreśliła Milano, gdyby wszystkie ofiary przemocy seksualnej na świecie powiedziały o swojej krzywdzie, wszyscy zobaczyliby skalę problemu. Pierwszego dnia akcji aż 4,7 mln kobiet wzięło w niej udział. Dotąd publikowane są kolejne wpisy oznaczone #metoo, których ilość idzie już w dziesiątki milionów. W akcji wzięły udział takie sławy jak Lady Gaga, Emily Ratajkowski, Björk czy Taylor Swift.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda Hollywood oskarżona o… pedofilski gwałt

źródło: onet.pl

Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]


Kiedyś najseksowniejszy żyjący mężczyzna... a dziś?

Zobacz również