Szokujące szczegóły rekonstrukcji PiS! Znikną CAŁE MINISTERSTWA, nie ma już wątpliwości

Szokujące szczegóły rekonstrukcji PiS! Znikną CAŁE MINISTERSTWA, nie ma już wątpliwości Źródło: Wikimedia commons

Negocjacje nad rekonstrukcją rządu wkraczają w decydującą fazę. Jak informowaliśmy, decyzja o dymisji Beaty Szydło jest już właściwie podjęta. Nie jest pewny za to kształt nowego gabinetu po objęciu urzędu premiera przez Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się, że najprawdopodobniej dojdzie do likwidacji kilku ministerstw.

Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że na ostatnich spotkaniach pomiędzy przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości i obozem prezydenckim głównym tematem rozmów był kształt zmian, jakie miałyby zajść w zakresie polskiej polityki zagranicznej. Krzysztof Szczerski, typowany na nowego szefa MSZ, ma poważne zastrzeżenia do jej dotychczasowego kształtu.

Duda znowu pogada z Kaczyńskim

- Gdybym miał zmienić miejsce pracy, to musiałoby się to wiązać z większym przeorganizowaniem polityki zagranicznej. Sprawa personaliów jest drugorzędna wobec pytania, jak ma wyglądać polityka zagraniczna i kto ma mieć na nią wpływ - powiedział w rozmowie z "Wprost". Bardzo istotnym etapem nadchodzących zmian będzie rozmowa prezesa PiS z prezydentem Andrzejem Dudą, do której ma dojść w ciągu kilku dni. Spekuluje się, że ma ona doprowadzić do zatwierdzenia planu rekonstrukcji rządu przez prezydenta. Jego rola w po wdrożeniu zmian ma polegać na przejęciu części kompetencji dotyczących spraw zagranicznych. Duda stawia jednak jako podstawowy warunek dymisję szefa MON Antoniego Macierewicza. Nie jest jednak pewne, kto miałby go zastąpić.

Likwidacje ministerstw

Z oczywistych względów, resort obrony narodowej z pewnością nie zostanie zlikwidowany. Podobnej pewności nie można mieć jednak odnośnie Ministerstwa Cyfryzacji. Nieoficjalnie mówi się, że bardzo prawdopodobna jest całkowita likwidacja resortu, którym kieruje obecnie Anna Streżyńska. ZOBACZ TAKŻE: Kempa o Tusku: karierowicz. Złe notowania ma również Ministerstwo Edukacji Narodowej. Resort Anny Zalewskiej zaliczył ostatnio wizerunkową klapę w związku z masowymi zwolnieniami nauczycieli. W związku z tym najprawdopodobniejszym scenariuszem jest połączenie MEN z resortem Jarosława Gowina - Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Niewiadomą pozostaje również termin rekonstrukcji. Zgodnie z oficjalnymi wypowiedziami nadal jest ona zaplanowana na początek grudnia. Jednakże, na Nowogrodzkiej coraz częściej wskazywany jest tydzień 11–17 grudnia jako termin ogłoszenia zmian. ZOBACZ TAKŻE: Dymisja Szydło PEWNA Źródło: Rzeczpospolita  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News